A Valve, a Steam PC játékplatform mögött álló vállalat új konzolt jelentett be, amely a Nintendo, Xbox és PlayStation versenytársa kíván lenni.
A Japánt megrázó földrengés következményeként jelentős hiány keletkezhet a lítium-ion elemek, a chipek és a folyadékkristályos kijelzők kínálatában. A gyárleállások hátrányosan érintik a Sony-t, a Hitachi Chemicalt és a Mitsubishi Gas Chemicalt, melynek következtében megugorhat a chipek, az LCD TV-k és az újratölthető elemek ára.
Japán, mely a világ elektronikai termelésének 40%-át, a szilikon előállításnak, mint félvezetőnek a 60%-át termeli több száz üzemet volt kénytelen időlegesen bezárni, mivel zavarok keletkeztek az alapanyagok beszerzésében, az áramellátásban és a munkaerő-ellátásban és a szállításban. A megsérült gyárak körülbelül 3 hónap múlva termelhetnek ismét.
A beszállítók többsége nem fizikai károkra, hanem áramkimaradásra, a dolgozók távolmaradására és nyersanyagok beszerzésének nehézségére panaszkodik. A Sony nyolc gyárát volt kénytelen leállítani többek között olyanokat is, melyek lítium-ion elemeket készítenek, akárcsak a Panasonic, mely a Sanyo-t Japán legnagyobb elemgyártójának néhány gyárát volt kénytelen kivonni a termelésből.
A Mitsubishi Gas Chemical akár három hónapra is felfüggesztheti a chipgyártáshoz nélkülözhetetlen gyanta előállítását, veszélyeztetve az okos-telefonokhoz és a tabletekhez használt chipkibocsátás mintegy ötven százalékát. A cég nem tudott semmilyen pontos információval szolgálni arra vonatkozóan, mikor indíthatják újra a termelést.
A Nintendokhoz és az LG telefonokhoz kijelzőket gyártó Hitachi szóvivői szerint 1 hónapnyi raktárkészlet áll rendelkezésükre, így ennyi ideig képesek arra, hogy gépleállások mellett kiszolgálják a vevőiket. Utóbbi vállalat sem tudta megmondani, meddig eshetnek ki japán gyárai a termelésből, de a tajvani Chimei Innolux stratégiai szövetséges vállalata segítségével pótolná a kiesett termelést. A Panasonic egy nyugat-japán LCD gyárának kapacitásbővítésével kívánja pótolni az osakai gyár kiesését.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Hivatalos, brutális árcédulával érkezik a Lego papucs: ennyiért lehet megvenni a meghökkentő darabot
Globális együttműködést indít a Lego és a Crocs. Ennek részeként a két márka február 16-tól dobja piacra az első közös terméket.
-
Új AI központú kihívók a csúcsmobilok között: megérkeztek a HONOR legnagyobb újdonságai
A kínai gyártó vadiúj modelljeivel a Samsung és az Apple babérjaira tör. Egy biztos: nem a tudáson fog múlni.
-
Jön a Planet Expo 2026 (x)
Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.
Agrárium 2026
Green Transition & ESG 2026
Retail Day 2026
Digital Compliance 2026







