6 °C Budapest

Több mint ezer munkahely szűnt meg ebben a szektorban: velük mi lesz?

2021. március 29. 09:01

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) statisztikái szerint 2020 negyedik negyedévében átlagosan 38 609 alkalmazott dolgozott a magyarországi bankoknál, ami több mint ezerrel, 2,7 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál.

Megszakadt az elmúlt évek­­re jellemző emelkedő trend a banki szektorban foglalkoztatott alkalmazottak számában. A koronavírus-járványból eredő gazdasági visszaesésnek is lehettek hatásai a banki munkaerőpiacon, ugyanakkor az álláspiaci kínálat változatlanul igen gazdag a hitelintézeti szektorban - írja a Világgazdaság, összesen 1039 betöltésre váró pozíciót hirdetetnek.

Az MNB által elvégzett legfrissebb banki konjunktúrafelmérés szerint a bankrendszer összességében a konjunktúra kismértékű romlását tapasztalta 2020 második felében. A bankok válaszai szerint a romlás irányába mutatott a makrogazdasági környezet és az ügyfélkockázatok alakulása, valamint a jövedelmezőség romlása.

 

 

JÓL JÖNNE 5 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 5 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 106 053 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől az MBH Bank (THM 10,61%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

 

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.03.17 15:49
Dolgozol egy csapattal, amely hónapok óta gondolkodik egy nehéz helyzeten. Elemzik. Modellezik. Megb...
hrdoktor  |  2026.03.06 11:21
A dohányzás egészségkárosító hatásai közül a legtöbben a tüdőbetegségeket vagy a szív- és érrendszer...
laskainelli  |  2026.01.18 19:19
Van az a reggel, amikor arra ébredsz, hogy már megint vele álmodtál. Pedig már napok, hetek teltek e...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
vezetoi-coaching  |  2025.11.06 13:37
Guys, plagizáltam… már ez is baj, de pláne, hogy nem is tudom, hogy történt… Oltári gáz. Ezt a damag...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. március 18. szerda
Sándor, Ede
12. hét
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?