Ideje mindenkinek felkészülni: drasztikus változások jöhetnek a hitelezésben
Az elmúlt két évtized során tapasztalható eszközár-infláció miatt megközelítőleg 160 billió dollárnyi „papírvagyon” keletkezett a világban.
Az elmúlt két évtized során tapasztalható eszközár-infláció miatt megközelítőleg 160 billió dollárnyi „papírvagyon” keletkezett a világban.
Nem a recesszió most a legvalószínűbb, ami a világgazdasággal történhet - ezt állítják Londonban.
Két amerikai bank csődje után ismét beindult a félelem a pénzpiacon, a sokak által vízionált, a 2008-ashoz hasonló válságtól azonban a szakértő szerint egyelőre nem kell tartani.
A Nemzetközi Valutaalap szerint az euróövezetben idén 0,7 százalékos GDP-növekedés jöhet, ami 0,2 százalékkal magasabb, mint amit októberben prognosztizáltak.
A 2022-es káosszal teli év után egyelőre úgy látszik, hogy 2023 sem lesz sokkal nyugodtabb. Sőt...
Az emberek utazásra, más kultúrák megismerésére irányuló vágya, akkor sem csökken, ha a gazdasági helyzet ezt nem feltétlenül teszi lehetővé.
„A világgazdaság előtt álló kihívások hatalmasak, és a gyengülő gazdasági mutatók további nehézségeket tartogatnak” – írta az IMF
Az IMF friss adataiból azt is megtudhatjuk többek között, hogy Magyarország gazdasága lehet a második leggyorsabban növekvő az unióban.
A hazai gazdaság zsugorodását várja 2023-ra szokásos őszi elemzésében az Atradius hitelbiztosító. A tanulmány szerint az idei évben még pozitív lesz a magyar GDP, de jövőre recesszióval számolnak az elemzők.
Az 1970-es évekről szóló, 8 részes cikksorozatunk nyolcadik részeként a hazai külgazdasági, külső egyensúlyi helyzetet és a külső eladósodást mutatjuk be.
Az 1970-es évekről szóló, 9 részes cikk-sorozatunk első részeként az időszak történelmi hátterét, a vizsgált periódusra jellemző gazdasági és politikai környezetet járjuk körbe.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) júliusi jelentésében jelentősen rontja a világgazdaság idei várható teljesítményével kapcsolatos előrejelzését.
Az egyre intenzívebb globális inflációs nyomás keresleti hatásai és a koronavírus-gócokban érvényesített újbóli kínai korlátozások miatt a világgazdaság kevésbé fog növekedni idén.
Ugyan csak néhány évtizede hódította meg a világ iparát, a nyomában maradó természetrombolás máris végzetes méreteket öltött.
A tej felvásárlái árak Magyarországon átlagosan 25 százalékkal voltak márciusban magasabbak az egy évvel korábbi szintjüknél.
A válságtényezők a világ szegénységi szintjének növekedéséhez vezethetnek az energia-, műtrágya- és élelmiszerárak hirtelen megugrása miatt - mondta a Világbank elnöke.
Növekvő népesség, elöregedő társadalmak, urbanizáció és elérhetőbb oktatás, így gazdasági és társadalmi fejlődés várható a Roland Berger szerint 2050-re.
Két éve, hogy a koronavírus járvány megrengette a világot, nem kellett azonban sokat várni a világot megrázó újabb válságra. Szakértők válaszolnak, kell-e tartanunk hiperinflációtól.
Teljes felfordulást okozott az orosz-ukrán krízis a pénzügyi piacokon, egyben bizonytalanná tette a világgazdaság talpra állására vonatkozó kilátásokat.
A 2022-es tongai vulkánkitörés apropóján adott interjút Harangi Szabolcs egyetemi tanár arról, milyen problémákat is tud okozni a világgazdaságban egy-egy komolyabb erupció.