Örömhírt kaptak a diákhitelesek: szuperalacsony lesz a kamat

2015. június 23. 11:48

Rekordalacsony lesz a Diákhitel kamata - jelentették be a Diákhitel Központ Zrt. keddi sajtótájékoztatóján.

A Diákhitel 1 kamata 2015 második félévétől rekord alacsony, 4,9 százalékra csökken, a jelenlegi 5,75 százalékról. A csökkenés 85 bázispontos, elsősorban a korábban nem látott alacsony kamatkörnyezetnek köszönhető.

A sajtótájékoztatón közölték azt is, hogy csökkent a nemfizető ügyfelek száma és a működési prémium - ezek a tényezők is hozzájárultak a kamat nagymértékű csökkenéséhez.

A Diákhitel 2-nél is csökkent a kamat, 7% helyett 6,15 százalékos lesz. A hallgatók azonban ebből nem sokat érzékelnek majd, hiszen ők eleve a fixált 2 százalékos kamatot fizetik. A két kamatszint közötti különbözetet az állam kamattámogatás formájában adja.

2014-ben 17 milliárd forintnyi hitelt folyósítottunk az ügyfeleknek

 - mondta Lovas Attila, a Diákhitel Központ üzleti vezérigazgató-helyettese. Ez a tavalyi évre összesen 11 500 hiteligénylőt jelent.

Sokan már most visszafizették a kölcsönüket

Azok, akik egy évig nem teljesítik a követelést, azoknak felmondjuk a szerződést

 - mondta el Lovas Attila.

Lényeges, hogy akik nem fizetik vissza a hitelüket, azok jellemzően azok, akik nem szereznek végzettséget a felsőoktatási intézményben

- tette hozzá Bugár Csaba, a Diákhitel Központ vezérigazgatója.

A lejárt szerződések száma 143 ezerre tehető, ami azt jelenti, hogy a 360 ezer Diákhiteles harmada már visszafizette a tartozásait. Ez elsősorban a szülői támogatásoknak köszönhető, de természetesen vannak olyanok is, akik saját erőből fizették vissza a tartozásaikat.

JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 64 021 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,68%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

Ezeken a felsőoktatási intézményeken a legnépszerűbb a Diákhitel1:
Debreceni Egyetem
Szegedi Tudományegyetem
Pécsi Tudományegyetem

Ezeken a szakokon a legnépszerűbb a Diákhitel1:
Jogászképzés
Gazdálkodás és menedzsment
Mérnökinformatikus

Ezeken a felsőoktatási intézményeken a legnépszerűbb a Diákhitel2:
Budapesti Gazdasági Főiskola
Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola
Budapesti Corvinus Egyetem

Ezeken a szakokon a legnépszerűbb a Diákhitel2:
Gazdálkodás és menedzsment
Turizmus-vendéglátás
Jogászképzés

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
ChikansPlanet  |  2025. december 26. 08:00
Egy új technológia megoldást jelenthet a hosszabb távú energiatárolás kérdésére: az olvadt sóra épít...
Holdblog  |  2025. december 24. 15:51
Boldog, meghitt karácsonyt kívánunk mindenkinek! A HOLD-csapat. The post Boldog karácsonyt kívánunk...
Bankmonitor  |  2025. december 23. 11:24
Részletesebb statisztikai adatok jelentek meg az Otthon Start hitel első 100 napjáról. Ebből már ért...
MEDIA1  |  2025. december 23. 07:04
Felmondott Tibay Gábor, a nemrég tulajdonost váltott, kormányközelbe került bulvárlap egyik főszerke...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 26. péntek
Karácsony, István
52. hét
December 26.
Karácsony 2. napja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?