2026 elején indítják el a 100 milliárd forintos keretösszegű lakossági napelemes energiatárolós pályázatot, amelynek részleteit Orbán Viktor jelentette be közösségi oldalán.
Te is külföldre jársz bevásárolni? Súlyos döntésre készül a kormány, erre figyelnie kell a magyaroknak
Románia Mezőgazdasági Minisztériuma sürgősségi rendeletet készít elő, amely 20%-ra korlátozná az ország élelmiszertermékeinek árrését, az infláció és az élelmiszerárak emelkedése miatt. Az intézkedés célja, hogy mérsékelje az árnövekedést és védje a fogyasztók vásárlóerejét. Bár az ötlet nem új, a politikai viták és az esetleges piaci torzulások miatt a rendelet elfogadása még kérdéses.
A román kormány új intézkedéseket fontolgat az élelmiszerárak szabályozására. A mezőgazdasági minisztérium egy olyan sürgősségi rendeleten dolgozik, amely 20%-ra korlátozná a romániai élelmiszerek árrését - írja az euractiv. Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint ez a kezdeményezés a 17 alaptermékre vonatkozó jelenlegi árplafon sikerén alapul. A Versenytanács adatai azt mutatják, hogy az érintett termékek ára 20-30%-kal csökkent 2024 júniusában az előző év azonos időszakához képest.
"Egyértelmű, hogy ezt az intézkedést folytatni és ki kell terjeszteni" - hangsúlyozta Barbu. A miniszter szerint az alapvető élelmiszerekre vonatkozó felár felső határa "helyes döntés volt a túlzott áremelkedés megfékezésére" és a románok vásárlóerejének védelmére.
Az ötlet nem új, de a politikai források szerint még az őszi választások előtt jóváhagyhatják. Azonban nem mindenki támogatja az intézkedést. A Concordia munkaadói szövetség szerint egy ilyen lépés "a piacok torzulásához" vezetne.
Radu Burnete, a Concordia ügyvezető igazgatója kijelentette: "Románia piacgazdaság, nem látjuk, hogyan lenne megvalósítható több ezer romániai termék esetében az összes árrés befagyasztása." Burnete arra is rámutatott, hogy bár az alapvető élelmiszerek árplafonjai csökkentek a 2023. júliusi rendelet után, az intézkedés más termékek esetében áremelkedéshez vezetett. "Romániában még mindig az egyik legmagasabb az infláció az EU-ban. Rossz irányba haladunk" - tette hozzá Burnete.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
4,8 százalékos kamatot biztosít a Gránit Bank új prémium bankszámlája (x)
A napi kamatjóváírás miatt az EBKM 4,92 százalék.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








