Látni a fényt az alagút végén: januárban már elkezdtek csökkenni az élelmiszerárak
Csökkentek az élelmiszerek világpiaci árai januárban az egy hónappal korábbihoz képest.
Csökkentek az élelmiszerek világpiaci árai januárban az egy hónappal korábbihoz képest.
Az elmúlt napokban vezető hír volt a forint erősödése, így felmerülhet a kérdés, hogy lesz-e hatása az élelmiszerárakra.
Az utóbbi időben már egyre több szakmai szervezet beszélt arról, hogy itt az ideje kivezetni az élelmiszerárstopot, mert káros a magyar gazdaságra.
Hiába nőttek az elmúlt fél évtizedben magasan a keresetek Magyarországon, 2022-ben annyira eldurrant az infláció, hogy jóval kevesebb élelmiszert tudunk vásárolni.
Tovább emelkedtek az élelmiszerek árai Magyarországon, és az Eurostat adatai szerint majdnem elérték az 50 százalékos inflációt decemberre.
Már majdnem háromszor akkora az élelmiszerdrágulás Magyarországon, mint az Európai Unióban átlagosan – az Eurostat friss adatai szerint.
Január elején nőtt a zsákos hagyma nagykereskedelmi ára, ami további áremelkedés hírnöke lehet.
Egy év alatt mind a zsír, mind a kenyér átlagára több mint 100 százalékkal emelkedett Magyarországon.
A világpiaci élelmiszerárak mutatója tovább süllyedt decemberben: az 1,9%-os csökkenéssel már a kilencedik egymást követő hónapot zárta negatívban.
Az élelmiszerárstopok miatti veszteségek komoly problémát okoznak a hazai kiskereskedelemnek: idén akár több ezer bolt zárhat be emiatt.
Mást se hallunk mostanában, minthogy egyre magasabbak az élelmiszerárak. De tényleg olcsóbb a külföldi Lidl, mint a hazai?
Bár egyes élelmiszerek ára az elmúlt egy hónapban is jelentősen drágult, de volt olyan is ami kevesebbe került mint októberben.
Azt már tudjuk, hogy a tojás, sajt, kenyér mennyire drágult meg az elmúlt egy évben, most viszont az alapvető fűszereket vettük górcső alá.
Egy nem rég készült kutatásból kiderült, hogy átlagosan 10-25 ezer forinttal költenek többet az ételérzékenyek a bevásárlásaikra havonta, mint a "normális" étrenden élő társaik.
Az utóbbi egy évben brutálisan megdrágultak itthon az élelmiszerek, ami meglátszik a legnagyobb érházláncok polcain is.
Bár a kormány egyre több élelmiszerre terjeszti ki az árstopot hétről hétre szembesülünk vele, hogy továbbra is folyamatosan emelkednek az árak. Ennek egyik oka a gyenge forint.
Közzétette a KSH ma reggel az októberi inflációs adatokat. A tényadat 21,1 százalékos lett, ami nagyjából a konszenzusnak megfelelő érték.
Magyarország és a régió egyaránt készül a válságra: három éve nem volt ennyire magas a vécépapír és az alapvető élelmiszerek iránti érdeklődés.
Az elemző elmondta, hogy csak jövő héten jön ki az októberi inflációs adat, de az Eurostat szeptemberi adatainak részletes vizsgálatából sok mindenre lehet következtetni.
A nemzetközi élelmiszerárak mutatója jórészt stabil maradt októberben, miután az emelkedő gabonaárakat ellensúlyozni tudta a többi termény alacsonyabb ára.