A Tisza-kormány új külpolitikai irányát jelezheti Orbán Anita találkozója a NATO-főtitkárral.
Hihetetlen, ami most kiderült a Pandora slágerékszereiről: erre kevesen mertek gondolni, minden borulhat
A Pandora, a világ legnagyobb ékszergyártója, optimistán emelte éves bevételi előrejelzését az első negyedéves sikerek és az Egyesült Államokban elért piaci részesedés növekedése nyomán, miközben jelentős beruházásokat hajtott végre marketingbe és termékinnovációba - írta meg a Reuters.
A Pandora, a világ legnagyobb ékszergyártója, pozitív fordulatot után csütörtökön emelte az egész éves bevételi előrejelzését. Az első negyedéves eredmények meghaladták az elvárásokat, különösen az Egyesült Államokbeli piaci részesedés növekedése révén. A cég részvényei ennek hatására 5%-os emelkedést mutattak a kereskedés során.
A Pandora jelentős beruházásokat hajtott végre marketingbe, új üzletek nyitásába és termékpalettájának bővítésébe, beleértve a gyűrűket, nyakláncokat és a laboratóriumban növesztett gyémántokat. Ennek ellenére a karkötők továbbra is a cég eladásainak 60-70%-át teszik ki.
Az első negyedévben a vállalat eladásai 11%-kal nőttek, elérve a 6,8 milliárd dán koronát (977,8 millió dollár), amely magában foglalta a 9%-os növekedést az Egyesült Államokban is. Alexander Lacik vezérigazgató szerint ez a siker a befektetéseknek köszönhető - számol be a Reuters.
Az üzemi eredmény 1,51 milliárd koronára emelkedett az előző év azonos időszakában elért 1,26 milliárdról. Ez jelentősen meghaladta az elemzők által várt 1,32 milliárdot. A Pandora most már 8-10% közötti organikus bevételnövekedést prognosztizál az idei évre, a korábban becsült 6-9%-kal szemben. Lacik megjegyezte, hogy bár a közösségi média segíti a növekedést, ez csak egy része annak az átfogó programnak, amelyen a Pandora már évek óta dolgozik.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,2 százalékos THM-el, havi 214 756 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank és az ERSTE Bank, ahol 6,71%, a CIB Banknál 6,89%, a Raiffeisen Banknál 7%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Észak-Amerikában különös figyelmet kapott a Pandora laboratóriumban tenyésztett gyémánt ékszerek iránti terjeszkedése. Kína viszont kihívást jelentett a vállalat számára: itt az eladások 17%-kal estek vissza. A Pandora jelenleg ezen a piacon próbál újra pozicionálni magát.
-
Jelentős átrendeződés a lakossági megtakarításoknál: egyre nyitottabbak a magyarok a részvényekre
Az MBH Befektetési Bank vezérigazgató-helyettese szerint nő a kockázatvállalási hajlandóság.
-
Új női-férfi ügyvezető párossal és történelmi beruházással erősít a Rossmann Magyarország (x)
2026. július 1-től Szimeiszter Éva és Váradi István közösen vezetik a Rossmann Magyarországot.
-
A folyamatosan fejlődő Audax megújítja vállalati arculatát (x)
Több mint energia – intelligens menedzsment, hogy ügyfeleik arra fókuszálhassanak, ami igazán számít
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








