Homokos strand és vulkanikus sziget Porto Santón (Madeira, Portugália).

Hivatalos: ezek a legolcsóbb nyaralási úti célok 2025-ben, elképesztő város a lista élén

2025. július 13. 10:03

Egy friss körkép szerint jelentése szerint Portugália Algarve régiója lett a világ legolcsóbb úti célja 2025-ben, megelőzve a dél-afrikai Fokvárost és a japán fővárost, Tokiót.

Bár a gazdasági bizonytalanság és a megélhetési költségek emelkedése miatt sokan kénytelenek megszorításokat bevezetni, az utazásról kevesen mondanak le. A Post Office 19. éves Holiday Money Report jelentése segít eligazodni abban, hogy mely úti célok kínálnak kedvezőbb árakat a turistáknak.

A jelentés olyan tényezőket vizsgál, amelyek befolyásolhatják az utazási döntéseket, mint például az árfolyamok, az étkezési költségek és a legnépszerűbb látnivalók belépődíjai. A felmérés nyolc kulcsfontosságú tételt vett figyelembe, köztük egy kétszemélyes, háromfogásos vacsorát borral, kávét, helyi sört, üdítőt, bort, vizet, naptejet és rovarriasztót - írta a Condé Nast Traveler.

Az Algarve régió kilenc év után először került a lista élére. Itt egy háromfogásos vacsora borral átlagosan 40,33 fontba (kb. 18.500 Ft) kerül, egy nagy palack víz mindössze 35 pennybe (kb. 160 Ft), egy üveg helyi sör pedig 2,12 fontba (kb. 970 Ft). Összehasonlításképpen, New Yorkban egy hasonló vacsora átlagosan 128,27 fontba (kb. 58.800 Ft), egy üveg sör pedig 7,07 fontba (kb. 3.240 Ft) kerül.

Fokváros, amely 2023-ban az első helyen végzett, most a második helyet foglalja el. Itt a víz, bor, sör, naptej, kávé és rovarriasztó mind kevesebb mint 5 fontba kerül, egy háromfogásos vacsora átlagosan 41,96 font (kb. 19.200 Ft).

A harmadik helyen a kenyai Mombasa áll, a negyedik helyen Tokió, az ötödiken pedig az Algarve. Az Algarve a legmagasabban rangsorolt a 15 vizsgált európai úti cél közül, megelőzve Törökországot és Bulgáriát.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

A jelentés szerint a tíz legolcsóbb úti cél sorrendben:

  1. Algarve (Portugália),
  2. Fokváros (Dél-Afrika),
  3. Tokió (Japán),
  4. Kuta (Bali),
  5. Delhi (India),
  6. Napospart (Bulgária),
  7. Hoi An (Vietnam),
  8. Prága (Csehország),
  9. Phuket (Thaiföld) és
  10. Costa del Sol (Spanyolország).

A legdrágább úti célok között New York, Hawaii, Nizza, a Seychelle-szigetek és több ausztrál város szerepel, ahol a vizsgált tételek összesített költsége akár háromszorosa is lehet a legolcsóbb helyszínekének.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. január 28. szerda
Károly, Karola
5. hét
Ajánlatunk
  • Jön a Planet Expo 2026 (x)

    Világhírű előadóval és magyar fejlesztésű energetikai innováció bejelentésével indul a Planet Budapest üzleti programja.

KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Green Transition & ESG 2026
Bemutatjuk a legjobb, a nettó zéró kibocsátást elősegítő fenntarthatósági megoldásokat
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
Digital Compliance 2026
Adat és MI: minden napra egy változás?
EZT OLVASTAD MÁR?