Hétfőn a népi megfigyelésekkel ellentétben Medárd napja ezúttal nem hoz esőt.
Sokan nem tudják, de könnyen összeszedhetünk akár egy több százezres büntetést is, ha a munkába sietve az utolsó pillanatban ugrunk fel a buszra, vagy épp a metróra. Aki ugyanis emiatt kárt tesz a BKV valamelyik járművében azt pótdíjazásra kötelezhetik.
Egy olvasónk reggel a metrón ülve hallgatta végig, ahogy a sofőr a hangosbemondón figyelmezteti az utasokat arra, hogy ne ugorjanak fel a járműre az utolsó pillanatban, aki ugyanis emiatt véletlen kárt tesz az ajtóban, súlyos árat fizethet.
A témában megkerestük a BKV. Zrt sajtóosztályát, akiktől megtudtuk, hogy valóban a cég Személyszállítási Üzletszabályzatában foglaltak alapján a biztonságos utazás érdekében
Valamint tilos a járműveken, illetve a metróhálózat és a fogaskerekű utasforgalmi területein a BKV Zrt. tulajdonában, eszközeiben kárt tenni, bármilyen módon rongálni, az állomási, megállóhelyi bútorokat, eszközöket nem rendeltetésszerűen használni.
- válaszolta megkeresésünkre a BKV Sajtóosztálya.
Mennyi az annyi?
Mindezen felül mi felelünk azért a kárért is, amit a cégnek okozunk azzal, ha a járművei miattunk nem tudnak közlekedni. Abban az esetben, ha az üzletszabályzatban foglalt előírásokat, tilalmakat megszegjük, akkor a viteldíj megfizetéstől függetlenül kizárhatnak minket az utazásból (akár a BKV Zrt., akár a BKK Zrt. dolgozói), és a BKK Zrt. pótdíjazást kezdeményezhet velünk szemben.
JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 63 632 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,39%), de nem sokkal marad el ettől a K&H Bank (THM 10,82%-ot) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Abban az estben pedig, ha utazás közben okozunk kárt, akkor a BKV Zrt. a polgári jog szabályai szerint kártérítési igénnyel léphet fel. A kártérítés mértéke pedig mindig az okozott kár mértékéhez igazodik. Amennyiben a károkozás bűncselekményt is megvalósít (pl. rongálás), akkor a károkozóval szemben büntetőeljárás is indítható.
- tette hozzá a BKV Sajtóosztálya.
Könnyen elfordulhat, hogy egyszerre többen okoznak kárt egy járműben (pl. ha sokan egyszerre szerettek volna felszállni és így tettek kárt egy jármű ajtajában). Ilyenkor a károkozók fellelősége egyetemleges, bár ezt a bíróság bizonyos esetekben mellőzheti. Ebben az esetben a bíróság a károkozókat magatartásuk felróhatósága arányában, ha pedig ez nem megállapítható, akkor közrehatásuk (azaz a ténylegesen megállapítható károkozás mértékének) arányában marasztalja. Ha a közrehatás arányát sem lehet megállapítani, a bíróság a károkozókat egyenlő arányban marasztalja.
Ezentúl tehát érdemes talán egy fokkal figyelmesebben használunk a fővárosi buszokat, villamosokat, metrókat - ennek az ajtaja állítólag akár több millió forintot is érhet. Viszont az némileg megnyugtatón lehet az a tény, hogy az indításjelző megszólalása utáni felszállásból adódó károkozás miatt az utóbbi 5 évben pert nem indított a BKV Zrt., és a BKK sem kötelezett kártérítésre utast ilyen ügyben.
Így bicsaklott meg Magyarország legnagyobb világörökségi projektje: kihátráltunk a nagy lehetőségből
Magyarország ma ott tart, hogy miközben a környező országok sorra világörökségi rangra emelik a római limes saját szakaszait, a legteljesebb és legjobban feltárt magyar rész...
-
Forex kereskedés kezdőknek: hogyan működik a devizapiac? (x)
A devizapiac a globális pénzügyi rendszer egyik legnagyobb és leggyorsabban mozgó terepe. Megértése alapos felkészülést, kockázattudatosságot és fegyelmezett döntéshozatalt igényel.
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.







