2026 januárjától teljesen betiltották az e-cigaretták és vape eszközök behozatalát és forgalmazását, a szabályszegőkre pedig súlyos, akár több millió forintos bírságok és börtönbüntetés is várhat.
Brutális pénzeket fizetett már vissza a MÁV a késések miatt az utasoknak: ekkora lenne a baj?
A MÁV késési biztosítása június 1-je óta működik, és eddig 90 millió forintot fizettek vissza az utasoknak a 20 percet meghaladó késések után. A múlt hétvégén ismét súlyos fennakadások voltak a vonatközlekedésben, immár negyedszer egymás után.
A MÁV az ATV Híradónak elmondta: a késési biztosítás bevezetése óta 135 ezer jegy után fizettek visszatérítést, összesen mintegy 90 millió forint értékben. Ez a jegybevételekhez képest (amely meghaladta a 7 milliárd forintot) kicsivel több mint 1 százalékos arányt jelent. A bérletes utasok közül eddig 150-en éltek a 10%-os visszatérítés lehetőségével, amelyre akkor van mód, ha a bérletet hosszabb időn át, késések sújtják. A bérletvásárlási csúcs jellemzően a hónap első napjaira esik.
Június 28-án, szombaton ismét összeomlott a vasúti közlekedés a Budapest–Győr–Hegyeshalom vonalon. Tatabánya és Tata között reggel 10 óra körül felsővezeték-szakadás történt – éppen azon a szakaszon, ahol jelenleg csak egy vágány járható a július 3-ig tartó karbantartás miatt.
A hibát ugyan kora délutánra kijavították, ám nem sokkal később Komáromnál a biztosítóberendezés is meghibásodott, ami a MÁV szerint olyan súlyos probléma, hogy a vonatforgalmat Almásfüzitő és Ács között le kellett állítani. A vasúttársaság hangsúlyozta: ilyen esetben szigorú biztonsági protokollokat kell alkalmazni, még akkor is, ha ez járatleállással jár.
Az érintett szakaszokon az Országos Haváriaközpont mintegy 70 pótlóbuszt állított forgalomba, melyek több megyéből – köztük Győr-Moson-Sopronból, Komárom-Esztergomból és Pestből – érkeztek. A pótlás folyamatos volt, és a helyszínen vizet is osztottak az utasoknak, valamint MÁV-munkatársak segítették a tájékozódást.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,22 százalékos THM-el, havi 143 171 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,42%, a Magnet Banknál 6,76%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,79%, míg a Raiffeisen Banknál pedig 7%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Ez már a negyedik egymást követő nyári hétvége, amikor komoly problémák nehezítik a vonatozást.
A MÁV szerint fokozott műszaki ellenőrzést végeznek, több helyen online hőmérséklet-érzékelő szenzorokat is elhelyeztek, hogy jobban felkészüljenek a nyári meleg okozta infrastruktúra-problémákra. A vasúttársaság közlése szerint június eleje óta 2800 vonat késett 20 percnél többet, ami az összes járat nagyjából 3 százalékát jelenti.
Lebukott az utazási iroda: milliárdos bírság a félrevezető árak miatt, magyar károsultak is lehetnek
Újabb fronton éleződik a konfliktus a Ryanair és az online utazási irodák egy része között:
Itt a friss hótérkép: hamarosan újabb hóréteg zúdul Magyarországra, mutatjuk, hol mennyi hó fog esni
Dél és délkelet felé haladva egyre inkább havas eső, eső lesz a jellemző, itt számottevő hótakaró nem várható.
-
Elfogyott a munkaerő? Ilyen szakembereket keresnek most leginkább a cégek
Hiába a versenyképes bér, egyre több pozícióra egyszerűen nincs jelentkező.
-
Negyedik éve piacvezető a Toyota Magyarországon (x)
A Toyota 2025-ben is megőrizte piacvezető helyét Magyarországon.
-
Taxizás stresszmentesen? Mutatjuk a leghasznosabb funkciókat! (x)
Kényelem és biztonság minden út során: fedezd fel a Bolt beépített biztonsági funkcióit!
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







