Miközben a leggazdagabb magyar településeken már a 800 ezer forintot közelíti a nettó átlagkereset, addig a legszegényebb falvakban alig haladja meg a 165 ezer forintot.
Egy friss elemzés szerint az OECD tagállamai közül Luxemburgban a legmagasabbak a fizetések. A listában Magyarország igencsak hátul kullog.
Azt vizsgálták egy friss OECD kutatás keretein belül, hogy az amerikai dollárban mért vásárlóerő-paritáson kifejezve az egyes tagállamokban dolgozó emberek mekkora fizetést vihetnek haza. A kutatásból kiderült, hogy a listát Luxemburg vezeti: az európai ország egy átlagos dolgozója közel 63 ezer dollárt vihet haza egy évben.
Nem sokkal maradnak el ettől az amerikaiak és a svájciak, mindkét ország dolgozói 60 ezer dollár körüli jövedelemnek örvendhetnek. A lista alján Mexikó található - a közép-amerikai ország egy átlagos dolgozója mindössze 15 ezer dollárt vihet haza egy évben.
Az utolsó előtti helyen ugyanakkor nem más áll mint Magyarország: a hazánk esetében mért közel 22 ezer dolláros érték csak ennyire volt elegendő. Ez azt jelenti, hogy az OECD kelet-európai tagállamai is mind lehagytak bennünket: Lettországban valamennyivel 22 ezer dollár felett, Litvániában közel 23 ezer dollárt, Szlovákiában pedig 23,5 ezer dollárt vihetnek haza egy évben az emberek.
Még ebbe a 25 ezer dollár körüli kategóriába tartozik egyébként Csehország, Észtország, Lengyelország, és Görögország is. Más, szintén hozzánk közeli országokkal szemben azonban már jóval jelentősebb Magyarország lemaradása: Szlovéniában a vizsgált érték már 35 ezer dollárt, Németországban 46 ezer dollárt, Ausztriában pedig 48 ezer dollárt tesz ki.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.
-
1 hét múlva kezd a VéNégy Fesztivál Nagymaroson (x)
Bagossy & Nouvelle Vague Nagymaroson, akciós jegyek vasárnapig!







