Duplázódik a tranzakciós illeték, emelik a távközlési adót is

Pénzcentrum
2013. június 17. 11:07

Pótlólagos intézkedéseket jelentett be a kormány annak érdekében, hogy az ország ne essen vissza a túlzott deficit eljárás alá, miután kikerültünk, miként az más országokkal, például Máltával történt. Az intézkedések között van a többek között a tranzakciós illeték és a távközlési adó emelése is.

A készpénzfizetések tranzakciós illetéke 3 ezrelékről 6 ezrelékre emelkedik és megszűnik a felső korlát (cap). A számlák közti utalásé 2 ezrelékről 3 ezrelékre emelkedik, itt megmarad a felső korlát, jelentette be Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter.

Pénzcentrum vélemény
6 ezrelék lesz a készpénzfelvétel adója, döntött a kormány. Ez azt jelenti, hogy ha 100 ezer forintot felveszünk az ATM-nél, akkor 600 forint máris az államkasszába kerül. A kérdés csak, hogy ki fizeti meg ezt a 600 forintot. A Pénzcentrum.hu véleménye és az elmúlt hónapok tapasztalata alapján nem túlzás kijelenteni, hogy ügyfelekre hárítják át a bankok ezt a költséget is.


A távközlési adó mértéke 2 forintról 3 forintra emelkedik, a felső korlát a vállalkozói érintettek részére 2 500 forintról 5 000 forintra emelkedik.

A bányajáradék 12 százalékról 16 százalékra emelkedik.

További intézkedés, hogy a 6 százalékos egészségügyi hozzájárulás kiterjedne a kamat tőkejövedelmekre is.

Javasolja a kormány azt is, hogy állami garancia járuljon az e-útdíj megvalósításával kapcsolatos hitelfelvételek mellé.

NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!

Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)

Továbbá döntöttek arról, hogy állami beruházási alapot hoznak létre.

 

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
laskainelli  |  2026.06.10 12:47
A határhúzás nehézsége és a napi mikrostressz adagunk összefügg. Van kliensem, aki azt mondja, hogy...
hrdoktor  |  2026.06.02 06:33
Az ételintolerancia hasonló tüneteket okozhat, mint az ételallergia, ezért az emberek gyakran összek...
legacykft  |  2026.05.22 19:14
Az elmúlt években nagyon sok vezetőt támogattunk abban, hogy a vezetői szerepükben minél inkább kite...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 21. vasárnap
Alajos, Leila
25. hét
Június 21.
Apák napja
Június 21.
A zene ünnepe
Június 21.
Jóga világnap
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. június 21. 19:29