Az amerikai védelmi minisztérium leállította több mint négyezer amerikai katona Európába vezénylését.
Negyven éve szolgálja már az egyházat, ő az első amerikai pápa. Megválasztása azt jelzi, hogy az egyház Ferenc pápa irányvonalát kívánja tovább vinni.
A 69 esztendős amerikai bíborost, Robert Francis Prevostot választotta meg a bíborosok tanácsa a római katolikus egyház 267. pápájává. Kevéssel este hat óra után felszállt a fehér füst, mely a megválasztását jelezte, majd egy bő órával később Dominique Mamberti bíboros bejelentette, ki lett a megválasztott egyházfő.
Robert Prevostot előzetesen is az esélyesek között emlegették, megválasztása pedig azt jelezheti, hogy a Vatikán folytatni kívánja a Ferenc által elkezdett pregresszív egyházvezetési gyakorlatot. Az új pápa mindössze szűk két éve, 2023 óta viseli a bíborosi öltözetet, közvetlen elődje, Ferenc kreálta bíborossá.
A XIV. Leó néven most trónra lépő pápa Chicagoban született 1955-ben, természetesen ő az első pápa észak-amerikából és az Egyesült Államokból egyaránt. 1982-ben szentelték pappá, sokáig misszonárius volt Peruban. Folyékonyan beszél spanyolul, perui állampolgársággal is rendelkezik.
címlapkép: Vatican News Media / Youtube
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Már nem bíznak az Egyesült Államok védelmében: titkos és kőkemény bosszút állt a katonai nagyhatalom
A hírügynökség szerint ez az első ismert alkalom, hogy Rijád közvetlen katonai akciót indított iráni területen.
-
Nullás díjak, középárfolyam, AI-asszisztens: új számlacsomagokat indít a Gránit
A bankszámla ma már nemcsak a fizetés fogadásáról, a kártyás vásárlásról vagy az átutalásról szól.
-
Videó: hogy kerül a magyar zöldség 24 órán belül a boltok polcaira?
A Pénzcentrum lépésről lépésre követi végig, hogy lesz a kertészetből indulva villámgyorsan friss áru az Aldi üzleteiben.
-
Technológia a kertedben: így automatizálhatjuk a kinti munkát (x)
A modern kertápoláshoz most ajándék is jár
-
A tervezés hiánya vezet az ittas vezetéshez – derül ki a Bolt kutatásából (x)
A Bolt Magyarország legfrissebb kutatása rávilágít azokra a valós élethelyzetekre, amelyek az ittas vezetéssel kapcsolatos kockázatos döntésekhez vezetnek
-
Nemzetközi seregszemle, ismét együtt az ipar szereplői (x)
IPAR NAPJAI – MACH TECH – AUTOMOTIVE HUNGARY szakkiállítások 2026. május 18-21. között a HUNGEXPO-n
AI in Energy 2026
AgroFood 2026
Portfolio Investment Day 2026
Hitelezés 2026
Women's Money & Mindset Day 2026








