3 °C Budapest
Lake Balaton view from Fonyod, Hungary.

Ennek minden Balatonra utazó örülni fog: rengeteget fognak így spórolni a kiruccanáson

2025. május 21. 14:31

Befejeződött a vágányzár a Budapest-Balaton déli part vasútvonalon, ahol karbantartási munkálatokat végeztek - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója- írja a Portfolio.

Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója szerdán Facebook-oldalán közzétett videóban tájékoztatott a Balaton déli partjára vezető vasútvonal karbantartási munkálatainak befejezéséről. A Székesfehérvár és a Balaton közötti szakaszon, ahol nyáron naponta 65-70 vonat közlekedik, jelentős felújítási munkákat hajtottak végre.

"Több helyen cserélték az ágyazatot és a vágányokat, de úgynevezett nagygépes szabályozás is volt" - részletezte a vezérigazgató a május 12-től körülbelül egy hétig tartó, Lepsény és Kiscséripuszta közötti szakaszon végzett munkálatokat.

A felújítások a teljes Balaton-parton folytatódnak június 15-ig, azonban ezeket már éjszaka végzik, így nem befolyásolják a nappali vonatforgalmat. A vezérigazgató bejegyzésében kiemelte, hogy a munkálatok eredményeként két helyen is feloldották a sebességkorlátozásokat, ami biztonságosabbá és némileg gyorsabbá teszi a közlekedést a déli parti vasútvonalon.

Címlapkép: Getty Images

Jelentem Mégsem
0 HOZZÁSZÓLÁS
Csak bejelentkezett felhasználó szólhat hozzá. Belépés itt!
A kommentkezelési szabályzatot itt találod.
Még nincsenek hozzászólások. Legyél te az első!
NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 15. hétfő
Valér
51. hét
December 15.
A tea világnapja
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?