A halálozási okra vonatkozó adatoknak több mint a harminc százaléka is hibás lehetett.

Decembertől új adatkiolvasási technológia bevezetésével teszi egyszerűbbé a jegyellenőrök munkáját a Budapesti Közlekedési Központ (BKK).
Az új rendszert már tesztelik, hamarosan több száz munkatárs automatikusan is tudja rögzíteni az utasok adatait, így rövidebb lesz a pótdíjazás ideje, és javul a rögzített adatok minősége is - közölte a BKK csütörtökön az MTI-vel.
Azt írták, hogy folyamatosan dolgoznak a jegyellenőrzéssel kapcsolatos feladatok megkönnyítésén és munkatársaik hatékonyságának növelésén. Ezzel, ahogy fogalmaztak, "közvetett módon segítik a gyorsabb utazást" és a kényelmesebb ügyintézést.
A jelenleg tesztelés alatt álló elektronikus adatkiolvasási technológiát, a közlemény szerint, a hatóságok már alkalmazzák az igazoltatásoknál és a határátlépéseknél. A módszer lényege, hogy pótdíjazáskor az elektronikus személyi igazolványok és útlevelek adathordozóin található személyi adatokat egy érintéssel automatikusan lehet rögzíteni a jegyellenőri alkalmazásban. Hangsúlyozták, hogy a jegyellenőrök készüléke kizárólag a szükséges adatokat rögzíti, és azokat csak a pótdíj követelések behajtási folyamata során használják fel.
Azoknál az utasoknál, akik még nem rendelkeznek adathordozót tartalmazó irattal, az információkat továbbra is manuálisan rögzítik - tették hozzá. Az új technológia alkalmazásának általános bevezetése 2022. december 12-én kezdődik - áll a BKK közleményében.
Hivatalosan is elindította befektetési kampányát a Brancs közösségi piactér, amely rekordérdeklődéssel zárta az előregisztrációs kampányát.
Év végén két újabb izgalmas kampány ért el kiemelkedő sikereket a Brancs piacterén.
Most viszont bemutatunk 3 olyan projektet, amikről valószínűleg sokat fogunk még hallani 2023-ban!
A könyv szerzőjét, Zubreczki Dávidot kérdeztük a balatoni fejlesztésekről, a városnézésről, építészetről és hogy mitől lenne élhetőbb Budapest. Interjú.
-
Alapanyagtól a vásárlóig: így áll a fenntarthatósághoz a piacvezető kiskerlánc
A Lidl Magyarország a környezettudatosság mellett érvel.
- CIA-igazgató: Kína 2027-re képes lesz lerohanni Tajvant
- Vad számok: tavaly 3,2 milliárdos kárt okoztak Magyarországon
- Baj van az eredetiségvizsgálattal, összeomolhat a használautó-piac
- Szakértő: az ellenzék épp arról nem tud mit mondani, ami miatt a Fidesz a legerősebb
- Kiderült, miért ugrabugrál a benzinár - akár 1000 forint is lehet?
- Csaknem minden tizedik magyarnál célba érnek a kiberbűnözők
Digital Transformation 2023
Sustainable Tech 2023
Biztosítás 2023


