Az Európai Unió új stratégiát dolgozott ki a kritikus nyersanyagokhoz való hozzáférés biztosítására.
Nem akarsz lemaradni a közelmúlt fontos híreiről, az aktuális akciókról, árfolyamokról? Nem tudod, hogy ma a napszemüveged vagy a kesztyűd dobd be a táskádba? Mutatjuk, mire érdemes számítani a mai napon, 2020. október 6.
Névnap
Brúnó, Renáta
Friss hírek
- Behúzták a magyarok a kéziféket: hiába olcsók, nem bíznak ezekben a hitelekben
- Így pusztít a nyomor drogja: ha elszabadul, a fél országot letarolja a bika
- Így emészt fel a stressz: a legtöbben csak későn veszik észre a tüneteket
- Ez a magyar oktatás igazi katasztrófája: nem a koronavírustól kell a legjobban tartani
- Koronavírus ide vagy oda, nem kell lemondani a futóversenyekről: bőven van lehetőség
- Egekben a Tesla-részvények: vajon mikor durran ki a tőzsdei lufi?
- Zavarba ejtő társasjáték a magyar boltokban: jó, ha ezt megtanulják a gyerekek?
- Teszten a Peugeot e-208: villamosítva is mindent ver az idei év autója?
Deviza árfolyam
EUR: 360.74 Ft
USD: 306.00 Ft
CHF: 334.50 Ft
GBP: 397.30 Ft
Befektetés, tőzsde
BUX Index: 33468.11
OTP: 9850 Ft
MOL: 1675 Ft
RICHTER: 6535 Ft
Országos középtávú előrejelzés
Október 6. kedd: Nyugat felől tovább csökken a felhőzet, és több órára kisüt a nap. Főként a déli és keleti megyékben fordulhat elő helyenként záporeső, gyenge eső. A déli, délnyugati szél több helyen megélénkül, néhol meg is erősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 20 és 24 fok között alakul. Késő estére 9 és 15 fok közé hűl le a levegő.
Október 7. szerda: Többnyire erősen felhős vagy borult lesz az ég, csak estétől kezd csökkenni nyugat felől a felhőzet. Sokfelé számítani lehet esőre, záporra, keleten néhol zivatar is lehet. A déli, majd az északnyugati szelet sokfelé erős lökések kísérik. A legmagasabb nappali hőmérséklet 14 és 21 fok között várható, délkeleten lesz a melegebb idő.
Október 8. csütörtök: Keleten is csökken a felhőzet, majd gomolyfelhő-képződésre számíthatunk, általában több órás napsütéssel. Reggel keleten még szórványosan várható eső, zápor, napközben legfeljebb egy-egy zápor fordulhat elő. Az északnyugati szelet sok helyütt erős lökések kísérik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 4 és 11 fok között alakul, nyugaton lesz a hidegebb idő. A legmagasabb nappali hőmérséklet 15 és 20 fok között valószínű.
JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 64 021 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,68%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
Közlekedésmeteorológiai tájékoztató
Hétfőn szórványos jelleggel alakulhatnak ki záporok, zivatarok. A zivatarokat intenzív esőzés, viharos erejű széllökések kísérhetek, így átmenetileg nedvessé válhat a útburkolat. Vezessünk óvatosan.
Orvosmeteorológiai előrejelzés
Hideg jellegű fronthatás várható. Fejfájás, migrén, fáradékonyság, görcsök terhelhetik szervezetünket.
Akciók
Ugye te is szívesebben vásárolsz be akciósan friss csirkemellből, idényzöldségekből, tojásból, tejből? Szeretnéd tudni, melyik boltban kapod meg féláron a sertéskarajt? Lapozz bele a Pénzcentrumon a Spar, Interspar, Tesco, Auchan, Lidl, Aldi és a Diego akciós újságjaiba! Ha nem szeretnél lemaradni az akciókról, kattints!
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
Megindult az MBH Bank részvények igénylése (x)
A lakossági befektetőket egyszerű folyamat és árkedvezmény is várja a bank részvényigénylésében.
-
Megéri-e a KKV-nak napelembe fektetnie? (x)
Energiaválság és kiszámíthatatlan költségek
-
Szigetüzem egyszerűen: megbízható Pramac megoldások (x)
A stabil energiaellátás ma már nem luxus, hanem alapfeltétel – legyen szó otthonról, vállalkozásról vagy mezőgazdasági telepről.








