16 °C Budapest

Nesze neked Green Holidays: új szabályozás védheti az utasokat

2017. augusztus 9. 08:31

Az utazási szolgáltatásokra vonatkozó európai uniós szabályozás közelgő módosítása lehetőséget adhat arra, hogy a kormányzat hozzányúljon a vagyoni kauciós rendszerhez, és egy esetleges irodacsőd esetén még jobban védve legyenek az utasok - vélte Molnár Judit, a Magyar Utazási Irodák Szövetségének (MUISZ) alelnöke a Világgazdaság szerdai számában megjelent interjúban.

Kifejtette: elvben a kaució összegének a teljes követelésállományra fedezetet kellene nyújtania - az erre vonatkozó szabályozást szigorítják jövőre az EU-ban. Hozzátette, már idén volt példa arra, hogy egy-egy utazási iroda a várható kapacitásnövekedés miatt megemelte a biztosítéki fedezet mértékét.

Molnár Judit beszélt arról is, hogy a csődkockázat sokkal kisebb az utazásszervezői piacon, mint más iparágakban. Azonban speciális termékről van szó, és egy esetleges csőd egyszerre több embert érint, ráadásul sok utast éppen az utazása alatt, külföldön éri a nehéz helyzet.

A MUISZ alelnöke hangoztatta, hogy a Green Holidays ügye ellenére "ha biztosra akarunk menni, (...) még mindig a legbiztonságosabb a nyaralás irodákon keresztül történő szervezése".

NEKED AJÁNLJUK
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Mondd el, mit gondolsz!
Töltsd ki a kérdőívet: segíts formálni a Pénzcentrum jövőjét!
Mégsem