Jövő hét elejétől ugyan jelentősebb átalakulás indulhat Európa időjárásában, karácsony nagy részén még enyhe maradhat az idő.
Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most szombaton (2016.03.12).
Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:
36 órás előrejelzés
Szombaton többnyire sok felhő lesz felettünk, de időnként felszakadozhat a felhőzet, ki-kisüthet a nap. Eleinte főként délen, délkeleten, később elszórtan számíthatunk kisebb esőre, egy-egy záporra. Sokfelé élénk, nyugaton erős lesz az északi, északkeleti szél. A legmagasabb hőmérséklet 8 és 13 fok között alakul.
Vasárnap északkelet felől szakadozik, csökken a felhőzet, az ország nyugati, délnyugati felén azonban még a felhők lesznek túlsúlyban. Arrafelé szórványosan, máshol csak néhol alakulhat ki kisebb eső, gyenge zápor. Többfelé erős lökések kísérhetik az északkeleti szelet, késő délutántól északkeleten és az Alföld középső területein viharos lökések is előfordulhatnak. Hajnalban 1-6, délután 9-14 fokra készülhetünk.
Közlekedésmeteorológiai jelentés
Szombaton eleinte főként délen, délkeleten, napközben elszórtan számíthatunk kisebb esőtől, egy-egy záportól vizes csúszós útszakaszokra. Az élénk, nyugaton erős északi, északkeleti szél jelentősen csökkentheti a járművek menetstabilitását. Balesetmentes közlekedést kívánunk!
Orvosmeteorológiai jelentés
Szombaton nem lesz front térségünkben, azonban a szeles időben az érzékenyek körében görcsös fejfájás, idegesség, ingerlékenység jelentkezhet. Ugyanakkor alvászavar, dekoncentráltság, várnyomás-ingadozás, keringési probléma is előfordulhat. A szeles idő miatt ajánlott a réteges, szélálló öltözet viselése.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,89% a THM, míg a MagNet Banknál 7,03%; a Raiffeisen Banknál 7,22%, az UniCredit banknál pedig 7,29%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Hójelentés
Szombaton és vasárnap az enyhe, kora tavaszi időben havazás sehol sem várható, az elszórtan előforduló kevés csapadék mindenhol folyékony halmazállapotú lesz.
-
Változó karácsonyi kosár: spórolnak a magyarok, de a menüre nem sajnálják
Egy kutatás szerint továbbra is kiemelt fontosságú az ünnep, de sokan szűkebb kerettel gazdálkodnak, visszafogják az ajándékköltést, és a megfizethető meglepetések felé fordulnak.
-
Évente tízmilliárdokat lopnak el a csalók hazai bankszámlákról – Kiderült, ki a legkönnyebb célpont
Becslések szerint 2,6 millió magyar változtatott online vásárlási szokásain, miután átverték vagy csalás célpontja lett, 40%-uk emiatt kevesebbet vásárol a neten.
-
Állatorvosi rendelőből skálázható kkv – így épült fel a Petlegio tőkevonzó modellje
Nándorfi Zoltánt, a Petlegio vezetőjét és Bánfi Zoltánt, az MKIK Tőkealap-kezelő vezérigazgatóját kérdeztük.
-
Zsalutrend: számít a felhasznát anyagokba épített energia (x)
Fókuszban a karbonsemlegességhez hozzájáruló, csekély ökológiai lábnyommal rendelkező és igazolt adatokkal kínált építőanyagok. Ezek között rendhagyó egy 25 éves zsaluinnováció a Mevától.
-
Önálló digitális transzformációs terület a Rossmann-nál (x)
Dedikált csapattal indult el a digitális transzformáció a Rossmann Magyarországnál, az új, önálló területet Fürjes Ádám, a vállalat eddigi webshopvezetője irányítja.
-
A vásárlói élmény és az értékteremtés kéz a kézben jár az Ecofamily üzleteiben (x)
Az elmúlt években látványosan átalakultak a fogyasztói igények: a vásárlók ma már nem csupán termékeket keresnek, hanem olyan márkákat és üzleteket, amelyekkel azonosulni tudnak és amelyek valódi értéket képviselnek.








