Nem csak Budapesten lesz BuBi: Győrben is jönnek a közösségi biciklik

MTI
2013. április 30. 10:13

Jövő nyáron indul a győri bérkerékpárrendszer - jelentette be Fekete Dávid alpolgármester kedden, sajtótájékoztatón.

Mint mondta, Zalaegerszeggel és a Vasi Volánnal közösen nyertek pályázaton 600 millió forintos, vissza nem térítendő támogatást. A zalai megyeszékhely és a volántársaság a pénzből - Győrben már működő - közlekedési utastájékoztató rendszert alakít ki, míg a kisalföldi megyeszékhely egy olyan hálózatot, amely egyaránt szolgálja a helyieket, az ott tanuló diákokat és a városba látogató turistákat.

A győri önkormányzat a 150 millió forintos támogatásból városszerte 23 információs pontot és - öt, tíz vagy tizenöt bicikli befogadására alkalmas - kerékpárdokkolót alakít ki, ahol összesen 215 biciklit lehet majd kikölcsönözni, illetve a használat után visszavinni.

Az alpolgármester hozzátette: várhatóan egy hónapon belül megkötik a támogatási szerződést, ezt követően írhatják ki a rendszer kialakítására és műkötetésére a közbeszerzési pályázatot. A tervek szerint a próbaüzemet követően, 2014 nyarán indulhat el a szolgáltatás.

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 8. vasárnap
Aranka
6. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. február 8. 16:06
Agrárszektor  |  2026. február 8. 18:03