30 °C Budapest

1 milliós fizetéssel csábítják a magyar párokat a német büfések

2019. május 8. 11:34

A nyári szezon előtt komoly bajban van a hazai vendéglátóipar, hiszen külföldön az itthoni bérek többszörösét is meg lehet keresni.  Németországba kelet felől csábítják a munkaerőt, és ma már sok helyen kifejezetten párokat keresnek, hogy ne keljen szétszakadniuk a családoknak. Egy olyan hirdetésre bukkantunk, amelyben büfébe keresnek magyarokat havi 1 milliós fizetésért.

Tovább emelkedett a Németországban élő magyarok száma, így 2018 végén meghaladta a 210 ezer főt - derül ki a német statisztikai hivatal (Destatis) 2019. április közepén közölt adataiból. Ez nagyjából 5 ezer fős növekedést jelent az előző évhez képest - olvasható a Portfolion.

Ennél persze feltehetően még többen dolgoznak kint a szezonban, legyen az téli vagy nyári, ők jellemzően pár hónap után hazatérnek,  rengeteg szezonális állásajánlatot lehet találni. Jól látható tehát, hogy a külföldi munkavállalás a dinamikusan emelkedő magyar bérek közepette sem veszített népszerűségéből.

Sokakat azonban visszatart a távolság és a szeretteik hiánya. Így is rengeteg szétszakított család él Magyarországon, hiszen sok esetben az egyik kereső az, aki bevállalja, hogy több ezer kilométerre vállal munkát. A legtöbb foglalkoztató tudja és látja ezt a dilemmát, és éppen ezért már pároknak is kínálnak munkalehetőségeket.

Az "Ausztriai - Németországi - Hollandiai - Svájci Munkalehetőségek" nevű Facebook csoportban a németországi Heilbronn városába, a strand büféjébe keresnek magyarokat azonnali kezdéssel, méghozzá egy fiatalos párt. Elvárás a német nyelvtudás és egy saját autó, mivel a szállás 7km-re van a strandtól. Dolgozni azokon a napokon kell, amikor nem esik az eső, és van látogató a strandon, a napi étkezés a munkahelyen megoldott és ingyenes. Fejenként nettó 1600 eurót lehet keresni havonta, ketten együtt tehát 3200 eurót kapnak a párok, ami mai árfolyamon 

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

1 millió 36 ezer 800 forintot jelent.

Ahogy látható külföldön az itthoni béreknek még mindig a sokszorosát lehet megkeresni, pláne a vendéglátó szektorban. A vendéglátásban és a szállásadás ágazatban a KSH adatai alapján itthon az átlagkeresetek a nemzetgazdasági átlag kétharmada körül vannak. Tehát nyilvánvalóan emelni kell a fizetéseket - nyilatkozta korábban a Pénzcentrumnak Kovács István, Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöki tanácsadója.

NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.08.03 13:05
Ha rövid és könnyen emészthető írást keresel, akkor ebbe most ne kezdj bele! "The psychology of the...
laskainelli  |  2026.07.31 11:05
Az elengedés nem ott kezdődik, hogy elengeded. Hanem ott, hogy végre valami fontosabb lesz a számodr...
hrdoktor  |  2026.07.29 13:52
Sok tévhit kapcsolódik a vérnyomásproblémákhoz, sokan nem is veszik komolyan, amivel nagy veszélynek...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 5. szerda
Krisztina
32. hét
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. augusztus 4. 20:27