25 °C Budapest

Fontos levelet kapnak a devizahitelesek: elindulhat a keményebb behajtás

2016. szeptember 12. 08:30

Több tízezer nehéz helyzetben lévő jelzáloghitelesnek küldenek levelet a bankok és más hitelező cégek a hónap végéig, hogy különböző mentőjavaslatokat tegyenek - írja a Világgazdaság.

A hitelintézetek nem mérlegelhetnek, a Magyar Nemzeti Bank ajánlása miatt kell megkeresniük az ügyfeleiket. A cél az, hogy fizetőképessé tegyék azokat az adósokat, akiknek a lakáshitele késedelmes, esetleg már fel is mondták.

Aki nem működik együtt a bankkal, azzal a hitelintézeteknek nem muszáj tovább egyezkedni, elindulhat a keményebb behajtás - írja a lap.

A jegybank szerint 144 ezer jelzáloghiteles helyzetét kellene rendezni.

A bankok többsége már az MNB ajánlását megelőzően is számos adósságrendező megoldást ajánlott a jelzáloghiteleseknek; ezek között például tőkefizetési moratóriumot (egy ideig csak a kamatokat kell fizetni), futamidő-hosszabbítást, vagy néhány hónapos fizetési haladékot.

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2026. július 22. 11:01
Az Ozempic és rokonai már rég nem egyszerű fogyasztószerek. A legújabb kutatások szerint az agy juta...
iO Charts  |  2026. július 22. 11:01
Miről szól a Partvonalról rovat? A korábbi Partvonalról rész után, amiben az OpenAI-t tárgyaltuk ki,...
MEDIA1  |  2026. július 22. 10:28
A következő hetekben közel 30 nemzetközi felkészülési mérkőzést közvetít a Network4. A kínálatban Sz...
Bankmonitor  |  2026. július 22. 09:51
Csaknem öt év után véget érhet az intézkedés, amely több mint 200 ezer lakáshiteles törlesztőrészlet...
NAPTÁR
Tovább
2026. július 22. szerda
Magdolna
30. hét
EZT OLVASTAD MÁR?