A bankok már januárban kijelölték, hogy mely fedezeti ingatlanukat értékesítik ebben a negyedévben, a Nemzeti Eszközkezelőhöz azonban csak márciusban érkezhetnek be az első lakások - írja a Világgazdaság.
A Nemzeti Eszközkezelő első körben nyolcezer lakást vásárolhat meg, az első, bankok által kijelölt ingatlanok az intézményhez két héten belül érkezhetnek be - nyilatkozta Ternyák Edit, a Nemzeti Eszközkezelő Zrt. szóvivője. A bankok januárban jelölték ki a kényszerértékesítésre szánt lakásokat.
A Nemzeti Eszközkezelő minden olyan ingatlant megvásárol, amelyik megfelel a törvényi előírásoknak. Ekkor az adós a szándéknyilatkozata benyújtását követően 90 napon belül bérlővé válik eddigi otthonában, a végrehajtási eljárást pedig a pénzügyi intézmény felfüggeszti. A bérleti szerződésben a lakástörvény mérvadó: súlyos szerződésszegés esetén felmondható.
Az idei évre hárommilliárd forintnyi forrás áll a költségvetésben a Nemzeti Eszközkezelő rendelkezésére, ehhez képest első körben már nyolcezer ingatlan megvásárlását tervezik, 2014 végéig pedig 25 ezer ingatlan kerülhet az intézményhez. A nem teljesítő jelzáloghitelek darabszáma ugyanakkor meghaladja a 144 ezret.
Az OTP ebben a negyedévben az előző negyedévi 537 után 957 ingatlant jelölt ki kényszerértékesítésre, a CIB és az UniCredit is kihasználta kvótáját.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 221 733 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank ahol 6,71%, az UniCredit Banknál 6,78%, az Ersténél 6,82, míg a CIB Banknál 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Kármán András bejelentése: hozzányúlnak a kamatstophoz, erre készülhetnek az érintett lakáshitelesek
Kármán András pénzügyminiszter bejelentette, hogy 2026. szeptember 30-án végleg megszűnik a lakossági jelzáloghitelek kamatstopja
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







