A találkozón az Ukrajnának nyújtandó további támogatások voltak napirenden, részt vett rajta a német kancellár és a francia elnök is.
Klaus Schwab, a davosi Világgazdasági Fórum (WEF) alapítója 88 éves korában lemond az igazgatótanács elnöki posztjáról és tagságáról. Helyét átmenetileg Peter Brabeck-Letmathe alelnök veszi át - írta meg a Portfolio.
A befolyásos globális elit éves találkozójának otthont adó szervezet hétfőn jelentette be, hogy Klaus Schwab azonnali hatállyal távozik a WEF igazgatótanácsából. Az alapító a 88. életévébe lépve hozta meg döntését a visszavonulásról.
A WEF igazgatósága közleményben méltatta Schwab kiemelkedő eredményeit, amelyeket a szervezet élén töltött 55 év alatt ért el. "Egy olyan időszakban, amikor a világ gyors átalakuláson megy keresztül, soha nem volt ennyire fontos a párbeszéd szükségessége a világ összetett folyamataiban való eligazodás és a jövő alakítása érdekében" - hangsúlyozta a szervezet.
A közlemény szerint a Világgazdasági Fórum a jövőben is arra törekszik, hogy összehozza a különböző ágazatok és régiók vezetőit a tapasztalatcsere és az együttműködés elősegítése érdekében.
Lebukott a magyarországi akkumulátorgyár: kiderült az igazság a csatornába engedett zöld folyadékról
Hatósági eljárást indított a Hajdú-Bihar Vármegyei Kormányhivatal a debreceni CATL akkumulátorgyár ellen.
-
Az egészségbiztosítással megelőzhetjük a bajt és megőrizhetjük az egészségünket (x)
A megfelelő egészségbiztosítás nemcsak anyagi védelmet nyújthat, hanem az egészségügyi ellátások megszervezésében és finanszírozásában is segítséget adhat.







