Itt a vége: hosszú és sikeres korszak zárult le a Chelsea életében

Itt a vége: hosszú és sikeres korszak zárult le a Chelsea életében

2022. május 7. 20:02

Vége az Abramovics-korszaknak a Chelsea-nél, a klub az orosz multimilliárdostól új tulajdonosokhoz került. A felek már meg is állapodtak a vásárlás feltételeiről. 

A klub Facebook oldalán jelentették be, hogy a Chelsea az orosz multimilliárdos Roman Abramovicstól új tulajdonosokhoz került, Todd Boehly, a Clearlake Capital, Mark Walter és Hansjoerg Wyss megállapodtak a megvásárlás feltételeiről.

A közlemény szerint a befektetésből 2,5 milliárd fontot a klub részvényeinek megvásárlására fordítanak, az ebből származó bevételeket pedig egy brit bankszámlára helyezik, hogy aztán 100 százalékban jótékonysági célokra ajánlják fel. Abramovics már korábban átruházta a futballcsapat tulajdonjogát a klub jótékonysági alapítványára, és azt is bejelentették, hogy ha a milliárdos eladja a klubot, a befolyt összegből az ukrajnai háború áldozatait akarja támogatni.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Kiszámoló  |  2026. június 20. 14:30
2020-ban írtam ezt a cikket, mert a legtöbb embernek fogalma sincs, mennyire szigorúan büntetik az a...
Holdblog  |  2026. június 20. 12:00
Amíg itt fenekedett a NER, addig a társadalom értelmesebb (és gerincesebb) részét egybeforrasztotta...
MEDIA1  |  2026. június 19. 19:20
Az új kormány egyelőre nem tárgyalta, mit kezdjen az Európai Unió Bíróságának februárban meghozott j...
Bankmonitor  |  2026. június 19. 12:26
2026. február elsejétől havi két alkalommal legfeljebb 300 ezer forintot tud ingyen felvenni minden...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. június 21. vasárnap
Alajos, Leila
25. hét
Június 21.
Apák napja
Június 21.
A zene ünnepe
Június 21.
Jóga világnap
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2026. június 20. 19:23
Agrárszektor  |  2026. június 20. 20:08