Az ünnepi időszakban kétszer annyi lakástűz történik, mint egy átlagos hónapban, derül ki az UNIQA Biztosító adataiból.
Krízishelyzet van a sürgősségi osztályokon, mivel a a betegellátási kapacitás és a betegek száma nincs egyensúlyban. Ezen felül más problémákat is említett Dr. Bognár Zsolt, a Magyar Sürgősségi Orvostani Társaság elnöke a 24.hu-nak adott interjújában.
A kapacitáshiányon túl az orvos a médiafigyelmet is említette azon okok között, melyek hozzájárulnak a feszült helyzethez a hazai sürgősségi osztályokon. A Honvédkórház sürgősségijéről elmondta, hogy az elmúlt időszakban jelentős ellátási területeket csatoltak hozzá úgy, hogy nem valószínű, hogy a kórházat ekkora terhelésre tervezték.
A Magyar Orvosi Kamara számaival kapcsolatba, amely szerint a szükséges 600 helyett csak 140 sürgősségis dolgozik jelenleg hazánkban, elmondta, hogy nehéz megmondani, hogy ezek valós adatok-e, mivel nem tisztázott, hogy milyen úton végezte a kamara a felmérést.
Az interjúban a szakorvos beszámol arról a jelenségről is, melyről a Pénzcentrumon már írtunk, hogy sokan nem megfelelően használják a sürgősségit és olyan panaszokkal mennek oda, melyekkel háziorvost vagy általános kórházi ellátást kéne igénybe venni.
-
Másokért tenni? A Lidl-nél igazán megéri!
A diszkontlánc ünnepi összefogásra hívja vásárlóit, hogy három partnerszervezetével összefogva támogassa a hátrányos helyzetű gyermekek karácsonyát.
-
Adatvezérelt energiakereskedelem és AI-transzformáció: ezek az Audax Renewables jövőévi célkitűzései
A Pénzcentrum Pap Gabriellát, az energetikai vállalat ügyvezető igazgatóját kérdezte.
-
3,5%-os kamatozású hitellel segíti a tudatos otthontervezést a Fundamenta megújult lakásszámlája (THM: 5,04–5,31%) (x)
Frissítette egyik legnépszerűbb termékét, az Otthontervező Lakásszámlát a Fundamenta, azzal a céllal, hogy még inkább megkönnyítse ügyfelei számára lakáscéljaik elérését.
-
A stílus maga az ember - már karkötővel és gyűrűvel is fizethetnek a Gránit Bank ügyfelei (x)
A Gránit Bank most azon ügyfeleinek, akiknek az ajánlására két további ügyfél számlát nyit a banknál december 19-ig, díjmentesen biztosít digitális fizetésre alkalmas karkötőt.








