A törvényt előkészítő politikusok korábban is élesen bírálták Európa orosz energiától való függőségét.
Az Egyesült Államok nyomásgyakorlása és fenyegetései nem fogják megoldani a két ország közötti kereskedelmi vitát, ezért tisztességes párbeszédre szólítjuk fel az amerikai felet – közölte a kínai kereskedelmi minisztérium csütörtökön.
Ho Jung-csien, a minisztérium szóvivője elmondta, hogy bár Kína továbbra is nyitott a tárgyalásokra, de szerinte "minden megbeszélésnek a kölcsönös tiszteleten kell alapulnia és egyenlő feltételek mellett kell zajlania. Ha az Egyesült Államok kereskedelmi háborút akar indítani, Kína a végsőkig harcolni fog" – jelentette ki Ho, hozzátéve, hogy szerinte Kínával szemben nem a nyomásgyakorlás, a fenyegetés és a zsarolás a megfelelő bánásmód.
A szóvivő reményét fejezte ki továbbá, hogy a két ország a kölcsönös tisztelet, a békés egymás mellett élés, valamint a mindenki számára előnyös együttműködés elve által vezérelten, párbeszéd és konzultáció útján igyekszik majd megoldani a nézeteltéréseket. Lin Csien, a kínai külügyi tárca szóvivője csütörtöki sajtótájékoztatóján az ügy kapcsán azt is hangsúlyozta, hogy
az amerikai fél a vámokat fegyverként használja a szélsőséges nyomásgyakorlás és önző érdekei okán, amivel súlyosan sérti valamennyi ország törvényes jogait és érdekeit, aláásva a szabályokon alapuló többoldalú kereskedelmi rendszert
– mondta. "Szeretném még egyszer hangsúlyozni, hogy a vám- és kereskedelmi háborúknak nincsenek nyertesei, és Kína nem akar harcolni, de nem is fél a harctól. Soha nem fogjuk tétlenül nézni, hogy népünket megfosztják törvényes jogaitól és érdekeitől" – tette hozzá.
Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!
A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)
"Ha az Egyesült Államok a saját érdekeit a nemzetközi közösség általános érdekei fölé helyezi, és hegemón érdekeit érvényesíti a világ összes országának rovására, akkor a nemzetközi közösség részéről még erősebb ellenállásba fog ütközni" – jelentette ki a szóvivő. Kína szerdán 84 százalékra emelte az amerikai termékekre vonatkozó vámtarifát, válaszul az amerikai kormány 104 százalékos vámjaira. A legutóbbi amerikai lépésként azonban Donald Trump ezt 125 százalékra emelte. Peking a héten többször is határozott ellenkezését fejezte ki a lépésekkel kapcsolatban és felszólította Washingtont, hogy vonja vissza a vámintézkedéseket, melyek szerintük sértik a Kereskedelmi Világszervezet szabályait és megzavarják a globális ipari és ellátási láncokat.
Lépett az ázsiai szuperhatalom: alattomos módszerrel használják ki az Egyesült Államok lekötöttségét
Tajvan egyre jobban tart attól, hogy Kína a saját javára fordítja az Egyesült Államok közel-keleti lekötöttségét.
-
Endometriózis Világnapi konferencia Budapesten (x)
Endometriózis Világnapi konferencia Budapesten: Akár 8–10 év is eltelhet a diagnózisig – Budapesten keresik a megoldásokat az endometriózis kihívásaira.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







