Az ukrán elnök jelezte, hogy kész személyesen is tárgyalni Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.
Lezuhant egy drón a Munkácsi járásban november 17-ének reggelén - írja a hvg.hu.
Vasárnap reggel egy pilóta nélküli harci jármű zuhant le Kárpátalja hegyvidéki területén, feltehetően Pósaháza közelében. Az incidens során senki sem sérült meg, emellett egy rakéta is megsértette a térség légterét. Ez volt a második légicsapás a régióban a háború február 24-i kezdete óta.
A kárpátaljai megyei katonai közigazgatás vezetője, Miroszlav Bileckij tájékoztatása szerint a drón a Munkácsi járás területén zuhant le. A kormányzó közleménye hangsúlyozta, hogy az esemény során személyi sérülés nem történt, és egyelőre nincs információ kritikus infrastrukturális létesítmények károsodásáról sem.
A hatóságok jelenleg is dolgoznak a pontos becsapódási hely meghatározásán. Sajtóértesülések arra utalnak, hogy az eszköz egy erdős területen ért földet Várkulcsa és Pósaháza települések közelében.
Bileckij a Telegram üzenetküldő platformon keresztül arra is felhívta a lakosság figyelmét, hogy a drón incidens mellett egy rakéta is megsértette Kárpátalja légterét. Ez az esemény tovább fokozza az aggodalmat a régió biztonsági helyzetével kapcsolatban.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
Az eset rávilágít arra, hogy bár Kárpátalja viszonylag távol esik a fő hadszínterektől, a terület mégsem mentes teljesen a háború hatásaitól. A helyi hatóságok folyamatosan figyelemmel kísérik a helyzetet, és szükség esetén tájékoztatják a lakosságot a fejleményekről.
-
Hajlítható mobil 200 ezerért, erős gaming készülékek – Így tör előre a nubiát is gyártó ZTE a magyar mobilpiacon
A megfizethető innováció a kulcs a ZTE szerint.
-
Tartósan alacsony árakkal és akciókkal erősít a Lidl
A Lidl termékek vásárlásával nemcsak a magyar fogyasztók járnak jól, hanem a hazai gazdák is.
-
A Lidl nem viccel: a törvényi előírásoknál háromszor szigorúbb követelményeknek kell megfelelniük a friss zöldségeknek és gyümölcsöknek
A gyümölcsön található szermaradványok szintje nem haladhatja meg a hivatalos határérték egyharmadát.
-
Térítésmentes segítség a generációváltásban (x)
-minden magyar KKV számára elérhető a Gazdaságfejlesztési Ügynökség szolgáltatása-
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







