A visszaélések nyomán a kínai hatóságok már szigorításokat fontolgatnak.
A téli időszakban a gyümölcsök közül az almát részesíti előnyben a magyar lakosság - mondta a Magyar Hírlapnak Ledó Ferenc, a zöldség-gyümölcs ágazat országos szakmaközi szervezetének, a FruitVeB Hungarynak az elnöke.
- mondta el a lapnak Ledó Ferenc, a FruitVeB Hungary elnöke, aki hozzátette azt is, hogy a lakossági fogyasztás fedezéséhez nincs szükség importra, köszönhetően a kiváló minőségű és nagy mennyiségű termésnek. Az alma termelése éves szinten meghaladja a kétszázezer tonnát, a fogyasztás pedig nagyjából száznyolcvan- és kétszázezer tonna között mozog.
Ledó Ferenc kiemelte, hogy népszerűek a déligyümölcsök is, amelyeket általában Olaszországból, Spanyolországból és Görögországból importálnak. Az adatok szerint továbbra is kilencven kilogramm gyümölcsöt vásárolnak a hazai háztartások évente. Az ideális fogyasztási mennyiség százhúsz kilogramm lenne - tette hozzá az elnök.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Ez Magyarország egyik legkedvezőbb vállalati hitelterméke (x)
Már igényelhető a Nemzeti Bajnokok Hitelprogram akár 30 százalék vissza nem térítendő támogatással kombinált kamatmentes kölcsöne az MFB Pont Plusz hálózatban.


