2 °C Budapest

Aki ügyes, durván lehúzhatja a bankját: az igazi profik így vásárolnak

2019. február 8. 12:02

Érdemes az év elejére időzíteni a hitelkártya igénylését, hiszen így több idő áll majd a kártyabirtokos rendelkezésére az év végén járó visszatérítések maximalizálásához. A hitelkártyával akár kedvezményes vásárlásokat is elérhetünk, érdemes azonban körültekintőnek lenni - ha kicsúszunk a kamatmentes időszakból, nagyon magasak a THM-ek.

Sokak számára a hitelkártya egyik legvonzóbb funkciója lehet a vásárlások után járó egyösszegű visszatérítés év végén. Az év első hónapjaiban még távolinak tűnhet a visszatérítés, pedig érdemes már ilyenkor is tudatosan, mindennapos kártyahasználattal törekedni az elérésére, hiszen így a kártyabirtokos a hitelkártya igénylésének évében is könnyen maximalizálni tudja a visszatérítést - írja közleményében az OTP Bank.

Kipróbálnád a hitelkártyát? Nézd meg őket a Pénzcentrum kalkulátorában!

Úgy lehet a legkönnyebben maximalizálni a hitelkártyás vásárlások után év végén járó visszatérítés összegét, ha már januártól folyamatosan, a mindennapi vásárlások során is használjuk hitelkártyánkat. Így év végéig havonta átlagosan 150 000 Ft-os költés esetén, vásárlási szokásoktól függően akár 18-28 000 Ft-os visszatérítést is el tudunk érni

 - nyilatkozta Györkei Krisztián, az OTP Bank fogyasztási hitelek termékfejlesztési vezetője.

A hitelkártya-birtokosok vásárlásaik után a költésük 1 százalékának visszatérítésével számolhatnak az OTP-nél, legyen szó a hétvégi nagybevásárlásról, tankolásról, vagy akár egy forró csoki megvásárlásáról. Érdemes azonban szétnézni más bankok ajánlatai között is, hiszen minden banknál kölünféle opciók vannak a visszatérítésre. Az OTP közleménye szerint például a bank ügyfelei évszakonként más és más kategóriájú vásárlásaikból összesen 3 százalékos visszatérítést kaphatnak. Télen a szórakozás (például mozi, színház, könyvesboltok) és az éttermek állnak a középpontban. A visszatérítések mellett fontos odafigyelni a visszafizetési határidők betartására is. A hitelkártyás vásárlások minden esetben kamatmentesek, ha az ügyfelek a türelmi időszak végéig visszafizetik a teljes felhasznált összeget és egyéb, a kártyahasználathoz kapcsolódó költségeket. Ezzel szemben a hitelkártyás készpénzfelvételek minden esetben kamatoznak.

Segíti a kiadások tervezhetőségét, hogy a hitelkártyás vásárlások esetében részletfizetés is választható. A részletfizetési szolgáltatások előnye, hogy nagyobb összegű - 20 000 Ft-ot meghaladó - vásárlásait, vagy felmerült készpénzigényét a hitelkártya kamatánál kedvezőbb feltételekkel, egyenlő havi részletekben fizetheti vissza. A hitelkártyához kapcsolódó részletfizetési szolgáltatásokat internetbankon, telefonos ügyfélszolgálaton keresztül, vagy bankfiókban igényelheti. A kamatokról minden esetben érdemes előre tájékozódni, hiszen azok mértéke egyaránt függ a kártyatípustól, a felhasznált összeg nagyságától és az időszaktól is.

Bárkinek járhat ingyen 8-11 millió forint, ha nyugdíjba megy: egyszerű igényelni!

A magyarok körében évről-évre nagyobb népszerűségnek örvendenek a nyugdíjmegtakarítási lehetőségek, ezen belül is különösen a nyugdíjbiztosítás. Mivel évtizedekre előre tekintve az állami nyugdíj értékére, de még biztosítottságra sincsen garancia, úgy tűnik ez időskori megélhetésük biztosításának egy tudatos módja. De mennyi pénzhez is juthatunk egy nyugdíjbiztosítással 65 éves korunkban és hogyan védhetjük ki egy ilyen megtakarítással pénzünk elértéktelenedését? Minderre választ kaphatsz ebben a cikkben, illetve a Pénzcentrum nyugdíj megtakarítás kalkulátorában is. (x)

Ha kicsúszunk a türelmi időből, durván magasak a kamatok

A hitelkártya így valóban lehetőséget ad negatív kamatozású fogyasztási hitelfelvételre, minden esetben figyeljünk ugyanakkor, hogy a kamatmentes időszakon belül törlesszünk, ellenkező esetekben jelentős mértékű kamatokkal találkozhatunk. Az Erste például 4 százalékos visszatérítést ígér 5622 forintos éves kártyadíj mellett, ha azonban nem a kamatmentes időszakon belül törlesztünk, a THM 39,86 százalék. A Raiffeisen kártyájánál nincs éves kártyadíj, de a kamat itt is magas, 37,6 százalék. Náluk viszont utazásra akár 5 százalékos visszatérítés is igénybe vehető.

A Budapest Banknál a tankolásra jár a 3 százalék visszatérítés, a CIB Banknál viszont alacsonyak a visszatérítések - cserébe a kamat is alacsonyabb, "csak" 37,15 százalék. A Cetelemnél 38 százalék a kamat, az éves díj 2 990 forint. További ajánlatokért kattints kalkulátorunkra.

NEKED AJÁNLJUK
Kihívásból lehetőség – Innováció a nyelvtanulásban gyerekeknek (x)

A Wörtering matricák megkönnyítik a nyelvtanulást a tanulási nehézségekkel küzdő gyerekeknek.

Sokkal több magyar gyereket bántanak így: igazi kegyetlen világ ez, bárki óriási bajba kerülhet

A "Pisztrángok, szevasztok!" című könyv az online zaklatás és egyéb digitális veszélyek témáját járja körül, különös tekintettel a 7-12 éves korosztályra.

Jön az V. Mindset Meetup hétvégén, építs te is kapcsolatokat, ne maradj le! (x)

Balogh Petya: Ennyi lelkes, inspirált fiatalt egy helyen még nem is láttam életemben.

Járt már homoktövis szüreten? Most megteheti! (x)

Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.

Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2024. december 14. szombat
Szilárda
50. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Green Transition & ESG 2025
A Green Transition & ESG egy gyakorlatorientált konferencia
AI in Business 2025
Az AI-boom még nemhogy nem csengett le, hanem még csak most jön a java
Biztosítás 2025
A magyar biztosítási piac újabb kihívásokkal és lehetőségekkel néz szembe 2025-ben
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2024. december 9. 10:33