Az Európai Unió július 1-jétől 3 eurós egységes vámot vezet be a kisértékű online rendelésekre. A lépés azonban nem biztos, hogy hatásos lesz.
Júniusban a kiskereskedelmi üzletek forgalma a (naptárhatástól megtisztítva) 6,1 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakáét, ezzel az első féléves növekedés 6,9 százalékos lett - írja a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közleményében. A legnagyobb emelkedés pedig nem az élelmiszerboltok forgalmában mutatkozott meg.
A kiskereskedelmi üzletek forgalma 6,5 százalékkal emelkedett. 2018. júniusban a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene a nyers adat szerint 6,5, naptárhatástól megtisztítva 6,1 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakot - olvasható a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közleményében.
A közleményből kiderül, hogy az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben 2,6, a nem élelmiszer-kiskereskedelmi üzletekben 10,8, az üzemanyag-kiskereskedelemben 5,8 százalékkal emelkedett az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene.
Vagyis ezek alapján leginkább a tartós fogyasztási cikkeket és más nem élelmiszer jellegű termékeket forgalmazó üzletek forgalma nőtt.
-
AI vagy Excel? Most megmutatjuk, hol tart a céged a digitális versenyben
Töltsd ki a kérdőívet – csak 5 perc!
-
A fehérjeárak elszálltak, mégis rekordot döntött a BioTechUSA: ezek váltak a vásárlók kedvenc termékeivé
Lévai Bálintot, a cég tulajdonosát kérdeztük.
-
Nincs több kérdés, a GVH Árfigyelő adatai is megerősítik: tényleg a Lidl kínálta az átlagosan legolcsóbb élelmiszerkosarat az év első két hónapjában
A GVH Árfigyelő adatai igazolják: a Lidl kínálta az átlagosan legolcsóbb élelmiszerkosarat az év első két hónapjában.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







