Jócskán megdrágultak a szaloncukrok 2023-ra, az év legjobbjai ráadásul a prémium kategóriából kerültek ki.
Összesen 182 szépségipari vállalat és márka tartozik ahhoz a hét cégóriáshoz, amely világszerte uralja a szépségipart. Teljesen mindegy, hogy mit vásárolsz a drogériákban, szinte biztos, hogy ezek valamelyike az adott márka tulajdonosa.
A szépségápolási termékek vásárlásánál általában tudatosan választanak a fogyasztók. Itt a márka és a márkahűség is nagyobb szerepet játszik, mint általában egyéb más termékeknél. Azt viszont biztos nem tudják sokan, hogy valójában 182 szépségipari vállalat hét óriás ernyője alá tartozik.
Ez a hét megacég az Estée Lauder, a L’Oréal, az Unilever, a Procter and Gamble, a Shiseido, a Johnson and Johnson, és a Coty. Világszerte több ezer embert foglalkoztatnak, és évente több milliárd dolláros bevételt realizálnak. Elgondolkodtató látni, hogy valójában hogyan is néznek ki a kapcsolt fogyasztói márkák.
Az Estée Lauder alá tartozik 24 szépségipari márka, sőt, például a Donna Karan, a Michael Kors, a Tom Ford, a Tommy Hilfiger és a Tory Burch számára is gyárt sajátmárkás kozmetikai termékeket. Az Estée Lauder néhány jól ismer márkája: Aveda, Bobbi Brown, Clinique, La Mer, MAC Cosmetics. A cégóriás a becslések szerint 11,3 milliárd dolláros árbevételt realizált 2016-ban.
A L’Oréal 39 szépségipari márkával büszkélkedhet, olyanokkal, mint a Lancôme, a Maybelline, a Urban Decay, a Garner, az Essie és a The Body Shop. Rettentően drága luxus márkái is vannak, mint például a Pureology, a La Roche-Posay és a SkinCeuticals. A becslések szerint tavaly 27,6 milliárd dollár volt az árbevétele.
Az Unilever termékei nem az USA-ban a legnépszerűbbek, az indiai nők viszont odavannak értük, az egyik nagy kedvencük a Fair & Lovely. Becslések szerint tavaly 58,2 milliárd dollár volt az egész vállalat bevétele, amelyből 22,3 milliárd a szépségápolási termékeikből jött össze.
A Procter & Gamble különösen nagy hangsúlyt fektet az olyan nagy márkáira, mint a Head & Shoulders, a Herbal Essences, az Olay és a Gillette. 76 milliárd dollárra becsülik a vállalat tavalyi bevételét, amelyből 18 milliárdot hoztak a szépségipari márkái. A vállalat egyébként a közelmúltban több márkáját is eladta a Coty-nak, amely így a szépségipar egyik új vezetőjévé vált.
JÓL JÖNNE 1 MILLIÓ FORINT?
Amennyiben 1,5 millió forintot igényelnél, 36 hónapos futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót, havi 50 929 forintos törlesztővel az UniCredit Bank nyújtja (THM 14,41 %), de nem sokkal marad el ettől az CIB Bank 50 958 forintos törlesztőt (THM 14,45%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)
A Coty összesen 33 márkanevet képvisel, miután számos márkát felvásárolt. Hozzá tartozik az OPI, a Rimmel, a Covergirl, és többek között olyan sztárok állnak mögötte, mint Katy Perry, David Beckham és Beyoncé. Tavaly 4,3 milliárd dollár értékű szépségipari terméket értékesített a cég. Vélhetően ez a szám idén drámaian megugrik, köszönhetően a rengeteg megvásárolt nagy márkáknak.
A Shiseido mindegy 30 szépségipari márkát tömörít, többek között olyanok tartoznak hozzá, mint a bareMinerals, a Nars és a Laura Mercier. A japán vállalat árbevétele a becslések szerint 6,3 milliárd dollár volt.
És végül az utolsó nagy márka a listán, a Johnson and Johnson. Kilenc nagy szépségipari márkát foglal magába, olyanokat, mint az Aveeno, a Neutrogena, a Clean and Clear és a RoC. Ez a cég is igen szép összeget zsebelt be tavaly a bőrápolási termékei által, nagyjából 7,1 milliárd dollárt.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.
Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.
A Pictorial Collective-vel karöltve készítette el az elmúlt egy év leforgása alatt a Petőfi utcák népe című fotósorozatot, aminek kapcsán Stiller Ákossal beszélgettünk
-
Új trendek a csapatépítésben, egyre messzebb utaznak a cégek
A rendezvénypiac aktuális helyzetéről Vígh-Guttmann Barbarát, az Adventor Hotel Kft. értékesítési vezetőjét kérdeztük.
-
Egyre többen keresik a Dunához közeli lakásokat
Elindult az értékesítés a Waterside Residence-nél: a nagyobb alapterület a népszerűbb.
-
Alacsonyabb árak jönnek a nyugdíjasoknak több Lidl-terméknél is
A vevőknek igazolniuk kell az életkorukat is: mutatjuk a részleteket.
-
Töretlen az érdeklődés a babaváró hitel iránt az MBH Banknál (x)
Az idei évben még a megszokott feltételekkel igényelhetik a családalapító házaspárok a kamattámogatott hitelt, jövő évtől azonban változnak a feltételek.
-
Cloud Computing Gyorstalpaló – Bevezetés a SaaS, PaaS és IaaS világába (x)
A technológiai fejlődés révén a felhő mára szinte mindenütt jelen van – még ha nem is vesszük észre.
- Női kézilabda-vb - Könnyed magyar siker Paraguay ellen a nyitányon
- Férfi kézilabda BL - A Barcelona egy góllal nyert Veszprémben
- Újabb hét embertől vette el a magyar állampolgárságot Novák Katalin
- Német rakéták védik majd a Baltikumot
- Tengerbe lökték a migránsokat az embercsempészek
- Népegészségügyi központ: terjed az influenza
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


