12 °C Budapest

Fontos változás jön a magyar boltokban: ezt is ráírják majd az élelmiszerekre

2015. október 7. 08:29

A szaktárca elkészítette az élelmiszerek, elsősorban az állati termékek GMO-mentes jelöléséről szóló rendelettervezetet, amelynek alapján a jövőben azok az élelmiszergyártók, amelyek bizonyíthatóan GMO-mentes takarmányt fogyasztó állatok termékeiből készítik árujukat, ezt a mentességet feltüntethetik az általuk gyártott élelmiszereken - nyilatkozta Nagy István, a Földművelésügyi Minisztérium parlamenti államtitkára a Magyar Hírlapnak.

Az államtitkár az újság szerdai számában publikált interjúban elmondta: a jogszabálytervezet közigazgatási egyeztetése a napokban várható, és 2016 elején léphet hatályba.

Nagy István a lapnak egyebek mellett arról is beszélt, hogy a földtörvénnyel kapcsolatos brüsszeli vizsgálat nem befolyásolja a jelenlegi termőföld-értékesítési programot, mivel a Bizottság leghamarabb 2017 végén hozhat ítéletet. Hangsúlyozta ugyanakkor, a kormány arra számít, sikerrel tud érvelni Brüsszelben, és a testület is elismeri, a szabályozás összhangban van az uniós joggal.

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 10. péntek
Zsolt
15. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 10. 12:29