Bringások lepik el a fővárost: lépni sem lehet majd tőlük vasárnap

MTI
2019. szeptember 21. 17:30

Megnövekedett kerékpáros forgalom várható a vasárnapi Autómentes Napon Budapesten. A Magyar Kerékpárosklub a Móricz Zsigmond körtér és Szabadság tér között tartja az első nagy Critical Mass 15. évfordulójára szervezett jubileumi tekerést, amire már több százan jeleztek vissza a Facebook-on. Az eseményen ezúttal nem lezárt útvonalon, hanem a forgalom részeként a belváros különböző útvonalain vonulnak majd fel a kerékpárosbarát fejlesztésekért.

A Kerékpárosklub áprilisban küldte el 12+1 pontos listáját a főpolgármester-jelölteknek, melyben a következő önkormányzati ciklus legfontosabb fejlesztéseit sorolták fel.

Te is inkább autózol? Cseréld le a régi verdát! Keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát!

Az egyre nagyobb kerékpáros forgalom és a még nem kerékpározó budapestiek igényeinek kiszolgálására a hidak, rakpartok és főútvonalak kerékpározhatóvá tételét, a lakóövezetek forgalomcsillapítását, a külvárosok belvárossal való összekötését, kerékpárparkolók építését, a Bubi fejlesztését és szemléletformáló programok indítását kérik. A Kerékpárosklub kéréseire eltérő mértékben, de mindhárom főpolgármester-jelölt pozitív választ adott.

NEKED AJÁNLJUK
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. február 26. csütörtök
Edina
9. hét
Ajánlatunk
KONFERENCIA
Tovább
Agrárium 2026
Tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozásának
Retail Day 2026
A magyar (kis)kereskedelem jelene és jövője
EZT OLVASTAD MÁR?
RETAIL DAY 2026
Mi a túlélés – és a profit – valódi titka? A legkisebb webshopoktól az üzletláncokig mindenki választ kap.
Kihagyom