A BKK tájékoztatása szerint pénteken 22 órától vasárnap üzemzárásig a szerelvények csak a Keleti pályaudvar és a Móricz Zsigmond körtér között járnak.
Tavaly történt a legkevesebb bűncselekmény Ferihegyen, azaz a nagy médiafigyelem ellenére egyre kevesebb a reptéri lopások száma - írja a police.hu. A rendőrségi honlap szerint mindez az összehangolt repülőtéri akcióknak köszönhető.
A rendőrök egyébként csapdát is állítanak a tolvajoknak: egy-egy bőröndbe ékszereket, készpénzt rejtenek, majd a gép rakterében kamerával figyelik. Ennek köszönhetően tavaly 11 rakodó ellen indult büntetőeljárás.
A bűncselekmények száma elenyésző: a reptér tavaly 15 milliós utasforgalmat bonyolított le, és mindössze 80 ügyben rendeltek el poggyászfosztogatás miatt nyomozást. A reptéren egyébként 1300-1400 kamera üzemel, és a biztonsági személyzet minden területet belát a nap 24 órájában.
NEKED AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. július 14. 19:03

Pénzcentrum | 2026. július 14. 18:02

Agrárszektor | 2026. július 14. 20:31




