A viharos és kánikulai napok után vasárnapra országszerte megnyugodott az időjárás.
Az idei hosszú vénasszonyok nyara után ma több helyen is beköszönt a tél: az ország jelentős területén havazik. Leginkább a nyugati megyék érintettek, az Alpokalján már 6 centi hó hullott.
Megérkezett az első hó Magyarországra, a 0 fok körüli hőmérsékletnek köszönhetően az ország több pontján havazik az Időkép információi szerint. Leginkább a nyugati megyék érintettek, Szentotthárd polgárai már 6 centi havat lapátolhatnak,de Kőszegen is hasonló a helyzet, ott 5 centi hó esett eddig a mai napon.
Budapestet sem kerülte el a havazás, a Normafa Facebook oldalán jelentette be, hogy oda is megérkezett a hó:
Havazik Zala megyében, valamint az ország keleti részében, a Bükkben is. A Kékestető, Bánkút és Sopron is fehérben pompázik. A várható alacsony hőmérséklet miatt kedden akár 10 centiméter hó is lehet az Időkép információi szerint.
-
Sörkülönlegességek és fesztiválhangulat: tizedszer jön a Belvárosi Sörfesztivál (x)
Ha szerinted a nyár legjobb programjai már véget értek, érdemes még egyszer benézned Budapest belvárosába. 2026. szeptember 1. és 6. között tizedik alkalommal rendezik meg a Belvárosi Sörfesztivált.







