A tűzszerészeti művelet idejére pénteken reggel 5 órától teljes szélességében lezárják a Margit hidat mindkét irányból.
A Magyar Államvasutak Zrt. több ezer férfi és női formaruha beszerzéséről döntött még áprilisban, közel másfél milliárd forint értékben - számolt be a Népszava.
A vasúttársaság tavasszal új formaruhák beszerzéséről döntött, beszerzésnek 1 327 583 314 forint volt a becsült értéke. A tendert pedig augusztus 16-án forintra pontosan ugyanekkora ajánlattal nyerte meg három, konzorciumban résztvevő társaság: a Pro-Team, a Kézmű és az Erfo közhasznú társaságok - derül ki az európai közbeszerzési értesítőből. Ők fogják elkészíteni az egyenzakókat, a téli nadrágokat és szoknyákat, valamint a mellényeket. Összesen 121 ezer darabot.
Ezt a mennyiséget 2 éven belül kell legyártani a megbízottaknak, ha mégsem sikerülne, a határidő meghosszabbítható. A MÁV-nél egymást érik mostanában a ruhatenderek, májusban negyedmilliárd forintért rendeltek különböző farmeröltözékeket.
Komoly változás a magyar vasúton: a főszezon közepén állítják le a vonatokat ezen a népszerű vonalon
Pályafelújítás miatt július 20. és augusztus 31. között vonatpótló autóbuszok közlekednek Vámosgyörk és Gyöngyös között.







