Magyarországon a leghosszabb az átlagos éves áramszüneti időtartam az elemzett európai országok között.
Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most szerdán (2018.02.21).
Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:
36 órás előrejelzés
Szerdán is sokfelé várható havazás, havas eső keleten, délkeleten eső, délutántól azonban gyengül, északon, északkeleten több helyen meg is szűnik a csapadék. Többfelé élénk, délutántól északkeleten és nyugaton erős lesz az északi-északkeleti szél, nyugaton hófúvás is lehet. Délután -1, +5 fok várható, keleten, délkeleten lesz enyhébb az idő.
Csütörtökön északon, északkeleten szakadozottabb lesz a felhőzet, a nap is előbújhat, máshol továbbra is többfelé várható havazás, délen, délkeleten havas eső, eső is. Élénk, többfelé erős lesz az északi-északkeleti szél, hófúvás elsősorban nyugaton lehet. Hajnalban 0, -6, napközben -1, +7 fok várható, ismét keleten lesz enyhébb az idő.
Közlekedésmeteorológiai jelentés
Szerdán is szinte országszerte csapadékos időre kell készülni. A havazás miatt csúszós, síkos, latyakos, hókásás, illetve havas utakra készülhetünk, főként keleten, délkeleten havas eső, eső miatt lehetnek vizesek, csúszósak az utak. Az élénk északi-északkeleti szél többfelé kissé csökkentheti a járművek menetstabilitását, a szelesebb nyugati tájakon helyenként hófúvás sem kizárt, ami tovább nehezítheti a közlekedők dolgát. A télies útviszonyok miatt vezessünk fokozott óvatossággal, tartsunk nagyobb követési távolságot! Balesetmentes közlekedést kívánunk!
Orvosmeteorológiai jelentés
Szerdán marad a kettősfronti hatás, így továbbra is sokaknál jelentkezhet fejfájás, migrén, vérnyomás- és keringési probléma. Főként a szívbeteg számára lehet megterhelő a humánmeteorológiai helyzet. A szelesebb nyugati és északkeleti tájakon nyugtalanság, alvászavarok léphetnek fel. A szeles, csapadékos időben nagy lesz a megfázásveszély. Romlik komfort- és hőérzetünk. A borongós idő rossz hatással lesz hangulatunkra, közérzetünkre. Továbbra is fordítsunk kellő figyelmet immunrendszerünk védelmére, valamint öltözzünk melegen, rétegesen!
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 221 733 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a Magnet Bank ahol 6,71%, az UniCredit Banknál 6,78%, az Ersténél 6,82, míg a CIB Banknál 6,89%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
-
A szépségápolásra a gazdasági nehézségek ellenére sem sajnálják a pénzt a magyarok + Videó
Miközben sok kiskereskedelmi vállalat a fogyasztás lassulásával küzd, a szépségipar továbbra is szárnyal Magyarországon.







