12 °C Budapest

Időjárás: mire számíthatunk ma? (2016.04.15)

2016. április 15. 07:59

Sapka? Sál? Rövidgatya? Strandpapucs? Hiába nézel ki az ablakon, mégsem tudod eldönteni, mit vegyél fel ma? Segítünk! Ilyen időjárásra készülj most pénteken (2016.04.15).

Nem tudod, mit vegyél fel reggel? Kíváncsi vagy várható-e csapadék, illetve mire számíthatsz, ha autóba ülsz? Esetleg a napi orvosmeteorológiai előrejelzés, pollen és UV helyzet is érdekel? Itt a Pénzcentrum napi időjárásjelentése:

Mutatjuk, milyen időjárásra készülj most pénteken (2016.04.15).

36 órás előrejelzés

Péntek reggel még az északkeleti tájakon fordulhat elő kisebb eső, egy-egy zápor, máshol már megszűnik a csapadék. Nyugaton, délnyugaton, valamint keleten, északkeleten lesz több felhő az égen, máshol gyengén felhős, derült időre ébredhetünk. A szél is veszít erejéből, de még sokfelé előfordulhatnak élénk északnyugati széllökések. A legalacsonyabb hőmérséklet 5 és 10 fok között alakul. Napközben ismét többfelé megjelenhetnek felhők az égen, de legfeljebb csak elszórtan északkeleten, keleten lehet egy-egy jelentéktelen zápor. Időnként élénk, helyenként erős lesz a szél, délután 16-22 fok várható.

Szombaton sok napsütésre számíthatunk, legfeljebb egy-egy gyenge zápor alakulhat ki északon, északkeleten. Szeles napra készülhetünk, többfelé erős lökések kísérik a délnyugati szelet. Délután 20-25 fok közé melegszik a levegő.

Közlekedésmeteorológiai jelentés

Pénteken már többfelé kisüt a nap, egy-egy zápor még északkeleten, keleten okozhat vizes útszakaszokat. Az élénk, a Dunántúlon erős délnyugati szél jelentősen csökkentheti a járművek menetstabilitását. Balesetmentes közlekedést kívánunk!

Orvosmeteorológiai jelentés

Pénteken frontmentes idő várható. Melegedés kezdődik, a többfelé szeles időben pedig enyhe fejfájás jelentkezhet, fáradékonyabbak lehetünk és ingadozhat a vérnyomás. Ugyanakkor az ismét naposabb, tavaszi idő pozitív hatással lehet hangulatunkra, közérzetünkre, ha tehetjük, tegyünk egy sétát a szabadban!

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 20 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,89 százalékos THM-el, havi 150 768 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni az ERSTE Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: a CIB Banknál 6,9%, a Magnet Banknál 7,03%, a Raiffeisen Banknál 7,22%, míg az UniCredit Banknál pedig 7,29% . Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Hójelentés

KATTINTS! Folyamatosan frissülő időjáráshírek aloldalunkon

NEKED AJÁNLJUK
NAPTÁR
Tovább
2026. április 20. hétfő
Tivadar
17. hét
KONFERENCIA
Tovább
AI in Energy 2026
Átlátható adat és energia
AgroFood 2026
Élelmiszeripari konferencia május 19-én
Portfolio Investment Day 2026
Éve Signature előfizetéssel INGYENES részvétel!
Hitelezés 2026
Lakossági hitelek: fenntartható növekedés vagy túlhevülés?
Women's Money & Mindset Day 2026
Hogyan gondolkodnak a nők pénzről, kockázatról és jövőről?
EZT OLVASTAD MÁR?