A túl sok kiránduló miatt két ösvényt lezárt a FÖRI, hogy megvédje a védett növényeket és a bunker környékét.
Lecseréli jegyértékesítő rendszerét a MÁV - írja a Népszabadság.
A vasúttársaság a lappal közölte: az új jegyrendszert fokozatosan, 2015 közepéig vezetik be, az átálláshoz szükséges eszközök szállítóit közbeszerzésen választották ki, a kalauzokhoz kerülő kézi számítógépet a T-Systems Magyarország Zrt.-től vásárolták, az 1620 eszközért 705 millió forintot fizettek. A jegyek kiadására szolgáló ugyanennyi nyomtatót a Nádor Rendszerház Kft. szállítja 250 millió forintért.
Az új szolgáltatás bevezetéséhez szükséges szoftver egyes részeit már tesztelik, további elemek fejlesztése folyamatban van, de azt már lehet tudni, hogy az utasok okostelefonnal is megválthatják majd a menetjegyüket, bővül az otthon nyomtatott jegyek használatának lehetősége, egyszerűsödik a jegyellenőrzés a vonaton, a kalauzoknál bankkártyával is fizethetnek majd - írja a Népszabadság.
Megelőző intézkedéseket javasolt egy magyar város polgármestere: a kemény havazás után jön az árvíz?
Győrfi Mihály polgármester megelőző intézkedéseket rendelt el, noha az illetékes hatóságok szerint a folyók vízszintje egyelőre nem ad okot aggodalomra.
Halálos balesetben volt érintett a Samsung-gyár dolgozói járata, a melósokat továbbvitték a műszakba
A balesetben többen megsérültek, mégis a mentők kiérkezése előtt vitték tovább dolgozni a Samsung-gyár felé az utasokat.








