Változékony idő várható a jövő héten: a hét elején többször kell esőre számítani, és kedden akár 12 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklet is előfordulhat.
A BKK adatai szerint a havi Budapest-bérletek mintegy 70 százalékát veszik meg magánszemélyek, 30 százalékát pedig közületek vásárolják meg. Januártól előbbiek olcsóbban, utóbbiak drágábban jutnának bérlethez.
Bár - a rezsicsökkentés jelszavával - csökken a BKK bérlet ára januártól, ez a csökkenés nem érvényes akkor, ha számlát kérünk róla a munkahelyünk nevére, vagy cafetéria keretünkből kérjük a munkába jutáshoz szükséges bérlet kifizetését. Éves szinten 12 ezer forintot bukhatnak ezen a dolgozók - írja a hvg.hu.
A fővárosi rendelkezés értelmében a tarifacsökkentés csak "természetes személyekre vonatkozik, közületi vásárlásoknál az alábbi kedvezmények nem alkalmazhatók". A teljes árú felnőtt bérlet (Budapest-bérlet) így magánszemélyeknek 9500 forint lesz 10 500 helyett, a kedvezményes éves bérlet 114 600 forint helyett 103 ezer forintba kerül majd. (A tanulók havi bérlete is 400 forinttal kevesebbe, 3450 forintba kerül, a nyugdíjasoké 3700 helyett 3330-ba). A kedvezmény érvényes lesz a kiegészítő heti, kétheti, negyedéves és szemeszter bérletekre is, és a BKK becslése szerint mindez összesen közel 800 ezer embert érint majd.
Ez alapján kiszámolható: egy 4 fős (két szülő + két gyermekes) családban a bérletár-csökkentéssel egy év alatt 33 600 forint plusz maradhat a pénztárcában. Azt azonban a közlemény nem részletezi, hogy ez az összeg a dolgozó számára konvergálhat a nulla felé is. Elég pusztán abba a "hibába" esni, hogy a szülők nem maguk veszik meg a bérleteket, hanem a munkáltatójuknak számlát kérnek a szolgáltatásról, vagy a cafeteria rendszerben választják ki a bkv-bérlet opciót.
A BKK adatai szerint a havi Budapest-bérletek mintegy 70 százalékát veszik meg magánszemélyek, 30 százalékát pedig közületek vásárolják meg. Tehát előbbiek olcsóbban, utóbbiak drágábban jutnának januártól bérlethez. A kontraszt még erősebb az éves bérletek esetében, ahol az előbbi arány több mint fordított: 16-20 százalékot vásárolnak csak a magánszemélyek, miközben 80-84 százalék közületi vásárló - közéjük tartoznak a cafeteriások is.
A zárkózott kamaszok ventilációjában segíthet egy, a mentális jóllétet támogató új hazai mobilapp, a Healmindset, amelyben a felhasználók chaten, anonim módon kaphatna támogatást.
Bár a 20 ezer magyar méhész 1,2 millió méhcsaládja évente 25 ezer tonna mézet termel, Magyarországon az egy főre jutó mézfogyasztás mindössze 1 kg/év.
Újabb gasztronómiai témájú sikersztori a Brancsnál: közösségi előfinanszírozásból nyithatja meg főzelékbárját az ötletgazda Szatmári Ferenc, azaz Főzelékes Feri.
Október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar, azaz az ADHD rendellenesség tudatosításának hónapja, amiben Magyarországon az iskoláskorú gyerekek 8-10 százaléka érintett.
-
A Black Friday után itt a Green Friday: mutatjuk, milyen akciók várnak
A túlfogyasztásra hívja fel a figyelmet a Mastercard kampánya.
-
Karácsonyi készülődés a PENNY-vel (x)
Szívhez szóló videóval is köszönti a vásárlókat az üzletlánc
- Magyar találmány: építőanyag készül vörösiszapból
- Liz Cheney a republikánusokat megosztó elnökjelölt kíván lenni
- A fürdőszobában végzett a szén-monoxid egy emberrel
- Vehet egy nagy levegőt a magyar női kézilabda-válogatott
- Egy budapesti drámai pillanatért jár a fair play díj - videó
- Karikó Katalin és Krausz Ferenc is átvette a Nobel-díjat - képek, videó
Agrárszektor Konferencia 2023
Sustainable World 2023
Mi lesz veled magyar élelmiszer?


