34 °C Budapest

Már az autón keresztül is üzengethetünk egymásnak

Pénzcentrum
2007. március 23. 16:00

Úgy látszik véget ért a kézi jelzések korszaka, s már szájról olvasás nélkül is tudhatjuk, ha a másik éppen minket szidalmaz. Itt az új divat, az autó ablakában megjelenő elektronikus mini-üzenőtábla.

Egyelőre a tengerentúlon autózók juthatnak hozzá az új vívmányhoz, ők azonban többféléből is választhatnak. Az Au-My cég Drivemocion névre hallgató elektronikus táblája villogó, ízlés szerint vidám vagy szomorú smiley-t képes a kocsi hátsó szélvédőjére varázsolni, sőt egyszerűbb szöveges üzenetek megjelenítésére is képes. Ne lepődjünk meg tehát, ha besorolásnál a "Kösz!" felirat villan fel, de előfordul a "Tolass vissza!", netán az "Idióta" is.

Akik ennél többet szeretnének közölni vezetőtársaikkal, mini-fényújságot is vehetnek a kocsi ablakába, vagy akár a rendszámtáblára. A Motion LED mobil újságjának mini verziója 9, míg a Pro 24 üzenet tárolására képes. A Roadmaster digitális rendszámtábla-kerete piros betűs feliratokat képes megjeleníteni 3 különböző sebességgel.

A kis üzenetek hasznosnak bizonyulhatnak a közlekedés udvariasabbá válásában, ugyanakkor már így is épp elég, a vezetőt zavaró, figyelmét elvonó "kütyü" van forgalomban. S az is biztos, nem tesz jót az idegeknek, ha épp az "Idióta" felirat villan az arcunkba.

NAPTÁR
Tovább
2026. június 25. csütörtök
Vilmos
26. hét
Június 25.
Vitiligo világnapja
Június 25.
Barlangok napja
Június 25.
Tengerész világnap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?