Április 1-jén országszerte elindul a kishajók, azaz a vitorlások, motoros hajók és csónakok szezonja.
Az Apple hétfőn bíróságon támadta meg az Európai Bizottság döntését, amely szerint a cég megsértette az uniós versenyjogot az alkalmazásfejlesztők korlátozásával. Az áprilisban kiszabott bírság volt az egyik első szankció az új digitális piacokról szóló uniós szabályozás (DMA) alapján. Az Apple szerint a döntés túlzó és káros a felhasználókra nézve. A Bizottság kitart álláspontja mellett, és védi döntését a bíróságon. Az ügy precedensértékű lehet más technológiai óriások számára is.
Az Európai Bizottság áprilisban állapította meg, hogy a technológiai óriás megsértette az uniós jogszabályokat, mivel korlátozta az alkalmazásfejlesztőket abban, hogy tájékoztassák az ügyfeleket az alternatív ajánlatokról vagy piacterekről, amelyek az Apple rendszerén kívül találhatók.
Az Apple hétfőn "példátlannak" nevezte a Bizottság bírságát, és kijelentette, hogy a döntés és a büntetés "messze túlmutat azon, amit a törvény megkövetel". Az Európai Bizottság szóvivője közölte, hogy tudomásul vették az Apple beadványát, és a bíróságon fogják védeni döntésüket - írta meg a BBC.
A vállalat kifogásolja, hogy a Bizottság további engedményeket követel az alkalmazásfejlesztők számára, beleértve a szolgáltatási szintek biztosítását, amelyek szerintük bonyolultabbá teszik a felhasználók és vállalkozások számára kínált lehetőségeket.
"Ahogy fellebbezésünk is mutatja, a Bizottság előírja, hogyan működtessük áruházunkat, és olyan üzleti feltételeket kényszerít ránk, amelyek zavarosak a fejlesztők számára és rosszak a felhasználóknak", közölte az Apple. "Ezt a büntető napi bírságok elkerülése érdekében hajtottuk végre, és a tényeket a bíróság elé tárjuk."
Paolo Pescatore, a PP Foresight technológiai elemzője szerint az Apple fellebbezése "széles körben várt lépés", amely "precedenst teremt mások számára". Hozzátette, hogy a szabályozók által előírt változtatások jellege és azok végrehajtása hosszadalmas és összetett lehet.
NULLA FORINTOS SZÁMLAVEZETÉS? LEHETSÉGES! MEGÉRI VÁLTANI!
Nem csak jól hangzó reklámszöveg ma már az ingyenes számlavezetés. A Pénzcentrum számlacsomag kalkulátorában ugyanis több olyan konstrukciót is találhatunk, amelyek esetében az alapdíj, és a fontosabb szolgáltatások is ingyenesek lehetnek. Nemrég három pénzintézet is komoly akciókat hirdetett, így jelenleg a CIB Bank, a Raiffeisen Bank, valamint az UniCredit Bank konstrukcióival is tízezreket spórolhatnak az ügyfelek. Nézz szét a friss számlacsomagok között, és válts pénzintézetet percek alatt az otthonodból. (x)
A Bizottság Apple-re kiszabott bírságát áprilisban hozták nyilvánosságra, a Facebook tulajdonosa, a Meta ellen kiszabott 200 millió eurós bírsággal együtt. Ezek voltak az első bírságok, amelyeket az EU digitális piacokról szóló törvénye (DMA) alapján szabtak ki, amely a versenyképes üzleti gyakorlat előmozdítását célozza az online piacokon.
Az Apple most az EU második legmagasabb bíróságához, a Törvényszékhez fordult. Az amerikai technológiai cégek szigorú uniós szabályozása Donald Trump elnök kormányzatának figyelmét is felkeltette, aki januárban kijelentette, hogy "nagyon komoly panaszai vannak az EU-val" az amerikai technológiai vállalatokkal való bánásmódja miatt.
-
Nincs több kérdés, a GVH Árfigyelő adatai is megerősítik: tényleg a Lidl kínálta az átlagosan legolcsóbb élelmiszerkosarat az év első két hónapjában
A GVH Árfigyelő adatai igazolják: a Lidl kínálta az átlagosan legolcsóbb élelmiszerkosarat az év első két hónapjában.
Agrárium 2026
Retail Day 2026
Planet Expo és Konferencia – A tiszta energia jövője
Planet Expo és Konferencia – Agrárium a klímaváltozás szorításában







