A kávé világpiaci ára többéves csúcsot döntött 2024-ben, miután 38,8%-kal haladta meg az előző év átlagát.

Idén nyáron akár két új szabadstrand is nyílhat Budapesten a Duna partján, a Római-parti strand mellett, amennyiben a vízminőség megfelelő és a fizikai feltételek lehetővé teszik – mondta Szűts Ildikó, a Budapest Gyógyfürdői és Hévízei (BGYH) Zrt. vezérigazgatója. A cég a fővárosi közgyűlés felkérésére vizsgálja a folyami fürdőzési lehetőségeket, köztük a 2009-ben működő uszálystrand újranyitását is.
A fővárosi fürdők tavaly rekordot döntöttek, több mint 4 millió vendéget fogadtak, és az árbevételük 26,3 milliárd forintra nőtt. A fürdők népszerűsége különösen a külföldiek körében emelkedett, és a jegyárak is emelkedtek: a 2023-as 10%-os áramelés után idén újabb 5%-os emelésre lehet számítani. Ennek ellenére a turisták nem érzi meg az emelkedést, hiszen a budapesti fürdők még így is olcsóbbak a nemzetközi viszonylatban. A bevétel egy része a magyar vendégek számára biztosított kedvezmények finanszírozására megy el, amit a cég becslései szerint 0,8-1,4 milliárd forintos éves bevételkiesés követhet.
A fővárosiak számára kedvezményeket kínáló Zsigmondy-kártya digitalizálása, online időpontfoglalás és a nyitvatartás meghosszabbítása is szerepel a javaslatok között, hogy csökkentsék a sorban állást és növeljék a forgalmat. Bár ezek a változások növelhetik a látogatók számát, nem segítenek a kapacitások bővítésében, amit a BGYH szakemberei is hangsúlyoztak.
A három legismertebb történelmi fürdő, amelyeket főként a külföldiek keresnek, az árbevétel kétharmadát hozza, míg a hazai látogatók által kedvelt fürdők a forgalom több mint felét adják. Az idén az egyre fiatalodó bérletesek, illetve a régi nyugdíjas törzsvendégek mellett már több 25-35 éves is rendszeres vendégként fürdik olcsóbb jeggyel. A BGYH szerint a budapesti fürdők a legnagyobb kedvezményeket biztosítják a helyi lakosoknak, és a bevételek is hozzájárulnak a fürdők felújításához, amelyek közül a Széchenyi-fürdő idén 1 milliárd forintos födémjavítást igényel - írja a Népszava.
"Gyakori tévhit, hogy fenntarthatóan élni drága. (...) Pedig a fenntarthatóság sokkal gazdaságosabb" - Hegedűs Kristóf.
Egy fiatal közgazdász házaspár miért dönt úgy, hogy a budapesti életet hátrahagyva a Mátrába költözik, és megment egy 3,2 hektáros, kivágásra ítélt gyümölcsöskertet?
A környezettudatos, fenntartható életmód kialakítása mindannyiunk közös érdeke.
Anita a kislányának keresett használt télikabátot az online piacon, de a hatalmas kínálat ellenére sem találta meg, amit keresett. Így született meg a Ruhacsúszda ötlete.
-
Még idén elérheti a százmilliárdos álomhatárt ez a magyar étrend-kiegészítő gyártó
Lévai Bálintot, a BioTechUSA vezérigazgatóját és társtulajdonosát kérdeztük.
-
Kiváló minőség a tányérodon – KMÉ-védjegyes termékek a Mecsek Baromfi Kft.-től (x)
A Mecsek Baromfi Kft. friss csirkehúsai elnyerték a KMÉ-védjegyet, amely biztosítja a vásárlók számára a valóban kiemelkedő minőséget.
-
A magyar befektetők fele nagy lehetőséget szalaszt el (x)
Egyre nagyobb az érdeklődés a TBSZ iránt, a befektetők többsége viszont még mindig nem használja ki ennek az adóhatékony befektetési módnak az előnyeit.
-
Hoppá! Tudtad melyik bank lett a legjobb lakossági állampapír forgalmazó? (x)
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) idén is a Gránit Banknak ítélte „Az év Lakossági állampapír forgalmazója” díj ezüst fokozatát.
Green Transition & ESG 2025
AI in Business 2025
Biztosítás 2025


