Az Európai Unió kiemelt célként kezeli a zöld átállást és az energiafüggőség csökkentését.
Kész, vége! Túladnak a legendás budapesti éttermen: nincs megállás, folytatódik a csődhullám?
Úgy tűnik, hogy továbbra sem lélegezhetnek fel a vendéglátóhelyek tulajdonosai. Négy évvel a járvány okozta ideiglenes bezárások után sem állt vissza a régi rend és még a legjobb helyeknek is nehéz talpon maradni. Ezúttal azt az ingatlant hirdették meg eladásra, amelyben a legendás, budai Remíz Étterem és Kávézó üzemel. A leírás szerint az egységet a vevő tovább üzemeltetheti, vagy bérbe is adhatja.
Korábban már írtunk róla, hogy az elmúlt 4 év alaposan megtépázta a vendéglátóipart. A „szerencsétlenség hullám” a koronavírus-járvánnyal indult, amikor sokan az ideiglenes bezárások után, véglegesen lehúzták a rolót. A COVID időszakot követő energiaválság, majd a nagymértékű infláció további népszerű kávézókat, éttermeket, cukrászdákat kényszerített térdre.
A kialakult helyzetben a vendéglátóhelyek nem győzték a dolgozói bérek kifizetésével, a fenntartással járó terheket és a problémát csak tovább mélyítette a forgalom drasztikus csökkenése. Az embereknek nem maradt pénze az éttermi látogatásokra és a turizmusnak is bőven kellett idő, hogy a járvány után valamelyest helyreálljon.
2019-ben még az utolsó békés évben 51 329 vendéglátóhely volt összesen Magyarországon, majd ez a szám 2023-ra 45 914-re csökkent, vagyis 5400-zal kevesebb lett.
A válság leginkább a vidéki egységeket érintette, de érintett volt több ismert, fővárosi hely is. Júniusban számoltunk be róla, hogy az RTL séfjének, Pallag Dávidnak is be kellett zárnia a Rutin Éttermet, amely több jelentős díjat és Michelin-ajánlást is kapott az elmúlt években. Júliusban írtunk róla, hogy a szintén Michelin-ajánlással rendelkező Laurel Étterem is bezár 5 év után. Tavaly év végén pedig a tiszafüredi Mariska Étterem végleges leállásáról adtunk hírt.
LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!
A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 18 990 380 forintot 20 éves futamidőre már 6,54 százalékos THM-el, havi 139 249 forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál szintén 6,54% a THM, míg a CIB Banknál 6,68%; a Raiffeisen Banknál 6,79%, az Erste Banknál 6,89%, az OTP Banknál pedig 7,84%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)
Most ismét egy budapesti étterem keresi új tulajdonosát. A Csorba Dániel ingatlanos nevéhez kötődő, DANDAN ajánlatai között bukkantunk rá a Remíz Étterem és Kávézó hirdetésére, amelyben az egységet kínálják eladásra a tulajdonosok nyugdíjba vonulása miatt.
Az étterem Buda egyik legfrekventáltabb zöldövezeti területén működött, 32 éven keresztül. A 720 négyzetméter összterületű, közel 500 fő vendéglátására alkalmas helyet 448 millió forintért vásárolhatja meg a leendő vevő. A komoly múltra visszatekintő egység egykori vendégei bizonyára reménykednek a folytatásban és talán nem is hiába. A leírás szerint egy beruházást követően, magas megtérülési lehetőséggel tovább üzemeltethető lehet a Remíz vagy éppen bérbe is adható.
Nyílt homoktövis élményszüretet hirdet augusztus-szeptemberre egy Tápió-vidéki, többszörösen díjazott gazda.
A filmvilág szerelmeseinek nyújt különleges szórakozást egy új társasjáték, amely egyszerre teszteli a filmismereteket és teremt gyorsan oldott légkört baráti összejöveteleken.
Az idén októberben harmadszorra elinduló Launchpad programról Kövesdi Gáborral, a Brancsközösség alapítójával beszélgettünk.
Van, aki meztelenül, törölközőbe csavarva kényelmetlenül érzi magát, míg szintetikus anyagból készült fürdőruhában beülni a gőzbe több okból sem szerencsés.
-
Új vásárlók a magyar drogériákban: így változott meg a piac
A drogérialáncok nem csak hazánkban, Európa többi országában is dinamikusabban fejlődnek, mint a többi lánc.
-
Rohamosan csökken a hazai borfogyasztás, de a szakértőknek van megoldásuk a helyzetre
A klímaváltozás sem könnyíti meg a borászatok dolgát.