A vízkereszt után következő időszakkal kezdetét veszi a farsang, melynek végdátuma, a farsang farka napja a nagyböjt kezdetét jelentő hamvazószerda időpontjától függ.
Már hétfőtől megkaphatják a számlázási problémák miatt felgyülemlett szemétszállítási díjat a magyar családok. A nagy összegű csekkekre azonban mostantól kérhetünk részletfizetést.
Már megkezdték a szemétszállítási számlák postázását, a lakosság nagy része már a napokban megkapja.
Jelen pillanatban kiküldés előtt vannak a számlák és a csekkek, hamarosan postázzák a szemétdíj és hulladékszállítás költségeinek számláit
- mondta Csizmadia Tamás, a Nemzeti Hulladékgazdálkodási és Vagyonkezelő Zrt. szóvivője.
Ha egy fogyasztó túl nagy számlát kap, akkor van lehetőség részletfizetésre, úgynevezett csúsztatott fizetési módszert biztosít az NHKV Zrt. az ügyfeleknek.
A jövőben egyébként három havonta küldik ki a számlákat, fő szabályként 2017 januárjától, illetve márciusától negyedévesre áll át a hulladékszállítási díj kiküldésének rendszere, negyedévesek lesznek a csekkek. A legtöbb körzetben nem várható csökkenés a díjakban, de egyes fogyasztók számíthatnak arra olcsóbb lesz a szolgáltatás.
#otthon
#szemétszállítás
#magyar nemzeti vagyonkezelő zrt
#magyar nemzeti vagyonkezelő zrt.
#szemétdíj
#nhkv zrt
NEKED AJÁNLJUK
FRISS HÍREK
Több friss hír
NAPTÁR
Tovább
2026. január 18. vasárnap
Piroska
3. hét
Január 18.
A vallások világnapja
Január 18.
A hóemberek világnapja
Január 18.
Micimackó napja
EZT OLVASTAD MÁR?

Pénzcentrum | 2026. január 18. 06:29

Pénzcentrum | 2026. január 18. 05:44

Agrárszektor | 2026. január 18. 06:03





