Miközben a leggazdagabb magyar településeken már a 800 ezer forintot közelíti a nettó átlagkereset, addig a legszegényebb falvakban alig haladja meg a 165 ezer forintot.
A szemünk előtt zajlik a durva kirúgási hullám? Minden egy irányba mutat, ezt nem lehet kidumálni
Majdnem ötezer embert rúgtak ki egy év alatt a legnagyobb hazai gyárakból, de ha szerencséjük van, akkor gyorsan találnak új helyet.
Átlagosan csaknem nyolc százalékkal csökkent a 15 legnagyobb magyarországi gyár foglalkoztatotti létszáma, egy év alatt 4655 főt bocsátottak el ezekről a munkahelyekről - erről a Telex ír az Opten adatbázisát felhasználva.
Megjegyzik azt is, hogy a statisztikákból nem látszik, hogy valóban tömeges leépítés történne, amire két magyarázat van: vagy a gyakran szállongó hírek nem igazak erről, vagy gyorsan sikerül új munkát találniuk. Azt is érdemes tudni, hogy amikor egy gyár néhány alkalmazottját el kell, hogy küldje, akkor azt először a munkaer-közvetítőn át érkezett kollégákkal szokta megtenni, tehát még nagyobb kis lehet a kirúgási hullám.
Rendkívüli bejelentést tett Kátai-Németh Vilmos: 2 hét extra szabadságot kap rengeteg magyar dolgozó
A kormány három hétre növeli az apaszabadság időtartamát, amelyet egyúttal összehangol a csecsemőgondozási díjjal (CSED) és a szülői szabadsággal is.







