23 °C Budapest
Side mirror of the modern luxury car with turning light signal, 360 camera and blind spot camera technology built-in. Vehicle part object photo, selective focus.

Nettó 500 ezerért keresi a melósokat az autóipar: durvul a bérháború a szereplők között

2023. február 7. 11:45

Egy átlagos autóipari dolgozó szakképesítés nélkül akár nettó 300 ezer forintot is kereshet Magyarországon a belépés után, ami különféle adókedvezményekkel, családi támogatásokkal meghaladhatja az 500 ezer forintot is. A nehéz gazdasági helyzet miatt a cégek fizetésemeléssekkel, és egyéb juttatásokkal próbálják megtartani a munkaerőt. 

A legtöbb helyen egy átlagos dolgozó nettó 200-300 ezer forint körül keres az autóipari szektorban, a diplomások pedig nettó 400 ezer forint feletti fizetést kapnak. A fizetések 20-30%-os emelése ráadásul nemcsak a már meglévő munkavállalókat érinti, hanem az új belépőket is magasabb összegért próbálják odacsábítani az érintett vállalatok - tapasztalja Sütő Péter, a kifejezetten autóipari gyártócégek álláshirdetéseire szakosodott Lépés Magazin alapítója.

Nehéz megtartani a jó munkaerőt

A szakértő elmondta, már több éve tapasztalható, hogy a szakképesítéssel rendelkező emberek nagy része inkább elköltözik külföldre, ezzel nagy űrt hagyva a munkaerőpiacon, miközben a friss diplomás fiatalokat egyre inkább nagyobb számban keresik a munkáltatók.

A cégek nincsenek könnyű helyzetben, hiszen nagy a rotáció, folyamatosan cserélődnek a munkahelyeken az emberek, főként a szakképesítéssel nem rendelkezők körében, ezért a munkáltatók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a családias környezet kialakítására, programokkal, étkezési- és rezsitámogatással járulnak hozzá a dolgozók jólétéhez. Emellett biztos vagyok benne, hogy több lépésben további fizetésemelések is várhatóak még idén

- tette hozzá Sütő Péter.

LAKÁST, HÁZAT VENNÉL, DE NINCS ELÉG PÉNZED? VAN OLCSÓ MEGOLDÁS!

A Pénzcentrum lakáshitel-kalkulátora szerint ma 30 000 000 forintot 20 éves futamidőre már 6,62 százalékos THM-el, havi 184 778 Ft forintos törlesztővel fel lehet venni a K&H Banknál. De nem sokkal marad el ettől a többi hazai nagybank ajánlata sem: az UniCredit Banknál 6,78%, az Erste Banknál 6,78%, a CIB Banknál 6,89%, míg a MagNet Banknál 7,02%. Érdemes még megnézni magyar hitelintézetetek további konstrukcióit is, és egyedi kalkulációt végezni, saját preferenciáink alapján különböző hitelösszegekre és futamidőkre. Ehhez keresd fel a Pénzcentrum kalkulátorát. (x)

Rengeteg a jelentkező, de nagy a szórás

Az elmúlt években megfigyelhető, hogy egyre több külföldi vállal munkát Magyarországon, jellemzően a balkáni országokból, vagy az ázsiai térségből érkezők. Általánosságban elmondható, hogy sok aktív álláskereső van a piacon, ám nem könnyű feladat kiválogatni a megfelelő jelölteket, így gyakran előfordul, hogy külföldi munkavállalók töltik be a pozíciókat.

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
HR BLOGGER
legacykft  |  2026.08.03 13:05
Ha rövid és könnyen emészthető írást keresel, akkor ebbe most ne kezdj bele! "The psychology of the...
laskainelli  |  2026.07.31 11:05
Az elengedés nem ott kezdődik, hogy elengeded. Hanem ott, hogy végre valami fontosabb lesz a számodr...
hrdoktor  |  2026.07.29 13:52
Sok tévhit kapcsolódik a vérnyomásproblémákhoz, sokan nem is veszik komolyan, amivel nagy veszélynek...
coachco  |  2026.05.05 20:26
Izgalmas téma az 1989-es rendszerváltás. Azért is, mert sokan a mostanit is annak reméljük. [...] B...
kovacstunde  |  2025.11.15 08:00
Pár nappal ezelőtt Gabi barátnőmmel beszélgettünk, éppen ennek a cikknek a gondolataival voltam elfo...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2026. augusztus 10. hétfő
Lőrinc
33. hét
Augusztus 10.
Lusta nap
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?