Népszerű vélekedés, hogy kevés társadalmi jelenség mozgatja meg úgy a fantáziankat és határozza meg úgy a mindennapi gondolkodást, mint a generációk közötti törésvonalak.
Évente mintegy 12 ezer dolgozót közvetít ki a majdnem 600 partnerrel, többek között autóipari, IT, logisztikai, illetve pénzügyi területen tevékenykedő céggel kapcsolatban álló, munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó Prohumán 2004 Munkaerő szolgáltató és tanácsadó Kft. A vállalat a piac 17 százalékát fedi le - közölte a társaság.
A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat legutóbbi adatai szerint 2017-ben 844 munkaerő-kölcsönző cég közel 160 ezer munkavállalót közvetített ki 7360 vállalkozáshoz, bevételük meghaladta a 256 milliárd forintot. A közleményben Juhász Csongor, a Prohumán ügyvezetője kifejtette, a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai- amelyek szerint idén az első negyedévben a betöltetlen munkahelyek száma meghaladta a 80 ezret - is azt bizonyítják, hogy új módszerekre, új hozzáállásra van szükség a megfelelő számú munkavállaló megtalálásához, ebben a helyzetben pedig még inkább felértékelődik a munkaerő-kölcsönző cégek szerepe.
A HR-szolgáltató ugyanis terhet vesz le a megbízó válláról, és lehetővé teszi, hogy az ügyfél kisebb szervezettel, alacsonyabb hirdetési, kiválasztási és adminisztrációs költséggel vonja be az új dolgozókat a munkába. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) folyamatos ellenőrzéseinek köszönhetően a munkaerő-kölcsönzés ma már egy átlátható és szigorúan szabályozott tevékenységnek számít. A szektor ennek ellenére gyakran még mindig negatív előítéletekkel néz szembe, többek között a kölcsönzött munkaerő bérezésének kérdése miatt - írták.
Kiemelték, a bérezési folyamat átláthatóságát garantálja, hogy a kölcsönzött dolgozó munkakörét és munkabérét a megbízó előre meghatározza, így amikor a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó vállalat a kölcsönzött munkavállalót bejelenti a NAV felé, akkor a dolgozó munkakörét és munkabérét a megbízó igényeinek megfelelően állapítják meg. A megbízó cég nyomon követheti a kölcsönzött munkavállaló bejelentését, havi bérezéséről pedig számlák segítségével tájékozódhat.
A Prohumán 1997 óta van jelen a magyar piacon, 2004-ben alakult önálló céggé, 2014-ben pedig csatlakozott a Work Service stratégiai HR szakértő és tanácsadó csoporthoz, amely vezető szerepet tölt be Kelet-Közép-Európában. A Prohumán közölte, hogy a 2018-as lezárt üzleti évben 34,47 milliárd forint volt a nettó árbevétele, ami 20 százalékos bővülés 2017-hez képest. A nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a vállalat az adózás után 1,26 milliárd forintos nyereséggel zárt tavaly, ami 304,91 millió forinttal haladta meg a cég 2017-es eredményét.
A filmvilág szerelmeseinek nyújt különleges szórakozást egy új társasjáték, amely egyszerre teszteli a filmismereteket és teremt gyorsan oldott légkört baráti összejöveteleken.
Az idén októberben harmadszorra elinduló Launchpad programról Kövesdi Gáborral, a Brancsközösség alapítójával beszélgettünk.
Van, aki meztelenül, törölközőbe csavarva kényelmetlenül érzi magát, míg szintetikus anyagból készült fürdőruhában beülni a gőzbe több okból sem szerencsés.
A Fekete pont című film kampánya hatalmas sikert aratott a Brancs közösségi finanszírozási platformon, amely minden előzetes várakozást felülmúlt.
-
Rohamosan csökken a hazai borfogyasztás, de a szakértőknek van megoldásuk a helyzetre
A klímaváltozás sem könnyíti meg a borászatok dolgát.