3 °C Budapest

A végrehajtók markába kerülhet az X-Faktoros díva vagyona

Pénzcentrum
2014. május 30. 17:54

Végrehajtók tehetik rá a kezüket az X-Faktor nyertesének, Dancs Dórának a fizetésére. Nem elég, hogy a család mindkét kocsija az adósság áldozata lett, most a fizetés egy része is az adóhatósághoz folyhat be.

Hiába nyerte meg a 2013-as X-Faktort, egyelőre nem tudott kilábalni a tartozásokból Danics Dóra; kiderült, adótartozás miatt a NAV Dél-budapesti Adóigazgatóságának végrehajtási osztálya lefoglalta vagyoni részesedését az édesanyjával közös Kft.-jükben. Akár árverezésre is számíthat, ha nem fizet - írja a Blikk.

Dr. Kamarás Péter ügyvéd szerint akár az X-faktoros nyereménye is veszélybe kerülhet. Ha már kapja a havi egymillió forintot, akkor az is bevételnek számít, az adóhatóság arra is ráteheti a kezét. Amekkora a tartozás összege, akkora összeget hajtanak végre az alanyon az esetleges késedelmi kamatokkal együtt. Mivel a NAV kérte a végrehajtást, az nyilvánvalóan köztartozás, így minden vagyonára kiterjedhet a lefoglalás.

Nem csak az énekesnő került bajba

Magyarországon sokan kerültek hasonló helyzetbe, a végrehajtók nem csak az ismert embereknél kopogtatnak. Az első negyedévben a jelzáloggal, 90 napon túli tartozással terhelt 118 595 lakóingatlanból 4783-at jelöltek ki a bankok kényszerértékesítésre és ezekből 2148 kelt el, az értékesített lakóingatlanok száma jelentősen emelkedett az egy évvel korábbihoz képest - közölte a Magyar Nemzeti Bank (MNB) hétfőn a honlapján.

Egy évvel korábban, 2013 első negyedévében a 90 napon túli tartozással terhelt ingatlanok száma 110 670 volt, ezek közül 3560 került fel a kényszerértékesítési listára, és 675-öt adtak el. Az idei második negyedévben pedig a 114 781 lakásból 4612-őt jelöltek ki kényszerértékesítésre a bankok.

A 2011-ben hozott törvény szerint a lakáshitel miatt jelzáloggal terhelt lakások közül a 90 napnál hosszabb törlesztési késedelemmel rendelkezők 5 százaléka jelölhető ki kényszer értékesítésre, de a bankok ezt a kvótát eddig egyetlen negyedévben sem merítették ki, általában az engedélyezett szint háromnegyede körüli volt a kvóta kihasználtsága.

JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 64 021 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,68%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A törvény hatályba lépése - 2011 negyedik negyedéve óta - eddig 38 211 lakást jelöltek ki kényszerértékesítésre. A múlt évben a kijelölt 15 216 lakóingatlanból 5394 kelt el kényszerértékesítésen, ebből a legtöbbet - 4032-őt - a Nemzeti Eszközkezelő Zrt. vásárolta meg.

 

NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Kasza Elliott-tal  |  2025. december 14. 06:00
December ötödikén kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, sorba is rendeztem őket...
Összkép  |  2025. december 13. 13:59
A magyar élelmiszeripar a változékony körülmények, az erős vevői nyomás és az ágaztara jellemző alac...
Holdblog  |  2025. december 13. 12:35
Zentuccio Japánba látogatott, és eléggé megdöbbent azon, amin látott. Nagyon magas minőség, egyedülá...
iO Charts  |  2025. december 13. 10:01
A Wise pénzügyi szolgáltató bemutatása A Wise PLC (korábban TransferWise) 2011-ben jött létre London...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 14. vasárnap
Szilárda
50. hét
December 14.
Advent (3.)
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2025. december 14. 20:01