7 °C Budapest
Digitális tőzsdei panel nagy felbontású

Jót ment hétfőn a BUX: nagyot húzott az OTP

2024. július 22. 19:14

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 434,99 pontos, 0,6 százalékos emelkedéssel 73 375,88 ponton zárt hétfőn.

A részvénypiac forgalma 14,5 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője a kedvező nemzetközi hangulattal magyarázta, hogy a BÉT-en jól alakult a kereskedés, a befektetők az európai és az amerikai részvénypiacokon is bizakodnak. Szemán Péter szerint a Mol is nagyobbat gyengülhetett volna az olajszállítás korlátozásáról szóló hírek miatt, ha a tőzsde nem kezdi ilyen lendülettel a hetet. 

A Mol 6 forinttal, 0,21 százalékkal 2840 forintra csökkent 924,6 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 165 forinttal, 0,89 százalékkal 18 785 forintra erősödött, forgalmuk 11,5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 10 forinttal, 0,93 százalékkal 1088 forintra nőtt, forgalma 300,1 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 75 forinttal, 0,77 százalékkal 9840 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,4 milliárd forintot ért el.

JÓL JÖNNE 3 MILLIÓ FORINT?

Amennyiben 3 000 000 forintot igényelnél 5 éves futamidőre, akkor a törlesztőrészletek szerinti rangsor alapján az egyik legjobb konstrukciót havi 64 021 forintos törlesztővel a CIB Bank nyújtja (THM 10,68%), de nem sokkal marad el ettől az ERSTE Bank (THM 10,83%) ígérő ajánlata sem. További bankok ajánlataiért, illetve a konstrukciók pontos részleteiért (THM, törlesztőrészlet, visszafizetendő összeg, stb.) keresd fel a Pénzcentrum megújult személyi kölcsön kalkulátorát. (x)

A BUMIX 6691,64 ponton zárt hétfőn, ez 36,35 pontos, 0,55 százalékos emelkedés a pénteki záráshoz viszonyítva.

Mi alapján választanak a fiatalok az elérhető diákszámla-konstrukciók közül?

Sokan az egyetemi tanulmányaik megkezdésével párhuzamosan nyitják meg első lakossági folyószámlájukat, ezért a pénzintézetek rendkívül kedvező ajánlatokat kínálnak az új ügyfeleknek. Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy milyen szempontok alapján választanak a családok és a fiatalok az elérhető diákszámla-konstrukciók közül.

Create your own user feedback survey

Create your own user feedback survey

Címlapkép: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
PC BLOGGER & PODCASTER
Holdblog  |  2025. december 6. 09:47
nem létezik elköltetlen pénz. Minden egyes centet elköltesz, amit valaha megkerestél. Minden dollárt...
MEDIA1  |  2025. december 5. 15:55
Véget ért a Netflix, a Comcast és a Paramount között zajló licitháború: a Netflix pénteken közölte,...
MNB Intézet  |  2025. december 5. 09:56
A nagy termelékenységi különbségek egyebek mellett a munkaerőpiac meritokráciájából és a menedzsment...
Bankmonitor  |  2025. december 5. 09:55
A 2025 januári indulásakor nagy várakozás övezte a kamatmentes Munkáshitelt, ám hamar kiderült: a ke...
Erről ne maradj le!
NAPTÁR
Tovább
2025. december 7. vasárnap
Ambrus
49. hét
December 7.
Advent (2.)
Ajánlatunk
EZT OLVASTAD MÁR?
Pénzcentrum  |  2025. december 6. 19:19
Agrárszektor  |  2025. december 6. 19:31